Spor sanayisinde Türk - Azeri işbirliği

16.03.2015 13:12:55

Azerbaycan-Bakü’de Olimpik Spor Kompleksi Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev tarafından muhteşem bir törenle hizmete açıldı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Azerbaycan-Bakü’de Olimpik Spor Kompleksi Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev tarafından hizmete açıldı. Türkiye’den Reform Spor Tesisleri ve Azarbaycandan Qaracay LTD Şirketleri tarafından inşa edilen Olimpik Spor Kompleksi Azerbaycan’ın en büyük spor kompleksi olma özelliğini taşıyor.

37 bin m2’lik bir alanda, 32 farklı spor dalına hizmet verecek olan Komplekste ayrıca Uluslararası müsabakalar yapılabilmekte.

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonalarına hazırlanan sporcular için özel olarak hazırlanmış spor ekipmanları ve misafirhanesi ile hizmete açılan Azerbaycan Olimpik Spor Kompleksi; en son standartlara uygun donanım, Nizami Futbol Sahası, açık Mutispor Sahası (Voleybol, Hentbol, Basketbol Sahası), Kapalı spor salonu (Basketbol ve Voleybol Sahası),

3 katlı kapalı alanda Judo, Karate, Güreş, Box, Fitness, Jimnastik Salonları’nın yanı sıra Konferans salonu, Satranç Salonu ile sporun bütün alanlarında sporseverlerin hizmetine sunuldu.

Azerbaycan’da görkemli bir törenle devlet Başkanı Aliyev tarafından açılan Olimpik spor kompleksinin tüm spor malzemeleri ile birlikte bütün montajıda yine bir Türk firması olan Reform Spor Sistemleri ve Azeri ortağı Karaçay Şirketi tarafından yapıldı.
Sol: Reform Spor Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Harun Macit

Sağ: Qaracay LTD Şirketi yönetim Kurulu Başkanı Azer Yusivof


Reform Spor Sistemleri LTD Şirketi adına tesis hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Harun Macit, 'Bu ve benzeri tesislerin yapımının devam edeceği bildirirken, açılan Olimpik Spor Kompleksinin başta dost ve kardeş Azerbaycan halkına ve tüm sporseverlere hayırlı olması temennisinde bulundu.' Böylesi uluslararası modern tesisleri bir çok ülkede kurmaya devam edeceklerini çünkü artık uluslararası spor camiasının Reform sports markasını çok iyi tanıdığını ve takdir ederek bu yatırımları kendi ülkelerine davet ettiklerini belirtti.

Azerbaycanın en önemli ve büyük inşaaat firmalarının başında gelen Qaracay LTD Şirketi yönetim Kurulu Başkanı Azer Yusivof ise tesis hakkındaki açıklamasında, 'Reform Spor Sistemleri ile ortak yaptığımız bu projede Azerbaycan'ın spor ve sporcuya adanmış böylesine devasa bir spor kompleksini hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz. Azerbaycan halkına hayırlı olmasını diliyorum.'dedi.Bu tesisde Azerbaycanımızda bundan böyle Dünya şampiyonları yetişecek ve onlar Türkün sesini tüm cihana duyuracaktır. Hürmetli presidentimiz İlham Aliyev'de bu yönde memnuniyetlerini belirttiler. Bu tesis bizim Gurur duyduğumuz birçok projelerimizden birisidir. İnşallah her yıl böyle bir kaç tesisle yola devam edeceğiz dedi.Muhteşem açılış, Azeri kanalından canlı olarak yayınlandı. Aşağıdaki videodan açılışı ve Azerbaycan devlet başkanı Sayın İlham Aliyevin konuşmasının tamamını izleyebilirsiniz.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500