Hocaefendi sende oku! (2) Asıl faydalı olan insanlığa hizmettir

14.03.2015 12:27:15

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Allah dostu Zahid Kotku Hazretlerinin de teşvik ve destekleriyle 1969da başlattığı, Mahmut Efendi Hazretleri başta olmak üzere birçok Allah ...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Allah dostu Zahid Kotku Hazretleri’nin de teşvik ve destekleriyle 1969’da başlattığı, Mahmut Efendi Hazretleri başta olmak üzere birçok Allah dostunun dua ve desteklerini de cezbeden “siyasi hareket” yıllar içesinde Türkiye’mizde ve İslam coğrafyasında sosyolojik bir devrime dönüştü.

O’nu kimse Milli Görüş siyasetinden vazgeçiremiyor, taviz vermesini sağlayamıyordu. Siyaset sahnesinden çekilmeyi, yönetmeye talip olmaktan feragat etmeyi hiç düşünmedi. Yola çıkan her engel Erbakan Hocamızın kararlılığını ve azmini daha da artırıyordu. Öyle ki 85 yaşında bile Saadet Partisi’nin genel başkanı oluyor ve siyasi mücadelesine olan ihtiyacı, inancı ve kararlılığını ortaya koyuyordu… Birçok kez Erbakan Hocamıza neden siyaset yaptığı sorulmuştur…

Hocamızın da cevabı hep net olmuştur:

Bazen bize soruyorlar; “Bütün okulları birincilikle bitirmişsiniz. Deha seviyesinde bir beyne sahipsiniz. Bilim dünyasında büyük buluşlara imza atmışsınız. Bir bilim adamı olarak kalıp, ilmî buluşlara imza atsaydınız, insanlığa bu şekilde hizmet etseydiniz daha iyi olmaz mıydı?” Bizim cevabımız şudur: “Bir üniversitede profesör olabilirsiniz. Nobel ödülleri de alabilirsiniz. Ama ülkenizin insanı bugün olduğu gibi açsa, sefalet ve zorluklar içerisindeyse, dünyada 300 bin çocuk yoksulluk içinde, açlıktan ölüyorsa, sizin Nobel ödülleriniz ne işe yarar? Bundan dolayı, bize böyle hayırlı bir hizmet nasip ettiği için Cenab-ı Hakk’a hep şükretmişizdir. Asıl faydalı olan, 70 milyon milletimize ve bütün insanlığa hizmet edebilmektir.

* Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Allah dostu Zahid Kotku hazretlerinin de teşvik ve destekleriyle 1969’da başlattığı, Mahmut Efendi Hazretleri başta olmak üzere birçok Allah dostunun dua ve desteklerini de cezbeden “siyasi hareket” yıllar içesinde Türkiye’mizde ve İslam coğrafyasında sosyolojik bir devrime dönüştü. Milli Görüş hareketinin ortaya koyduğu siyaset hem Türkiye’mizde hem de bütün İslam coğrafyasında şehidi şehit yapan manayı yeniden yeşertiyordu. Erbakan Hocamızın Türkiye’de başlattığı her alanda tam bağımsızlık ve “ümmet” şuuru çok kısa sürede dalga dalga İslam coğrafyasını da etkisi altına aldı. Siyonizm’iyle, Amerika’sıyla, Avrupa’sıyla batılın her bakımdan nüfuz ettiği ümmet coğrafyasında artık bazı şeyler değişiyordu. “Önce Ahlak ve Maneviyat”, “Adil Düzen” ve “Yeni Bir Dünya” ilkeleriyle yapılan siyasi mücadelede tam bir istikrar ortaya konmuştu. Millet ve ümmet Milli Görüş’le birlikte ayağa kalkıyor, adım adım İslam Birliği’ne yürüyordu. Nihayet bu amaçla D-8 bile kurulmuştu. Fakat dış mihraklar, işbirlikçi unsurlarla bu yürüyüşü hep durdurmaya çalışıyordu. Darbeler oluyor, süreçler oluyor, siyasi partiler kapatılıyor ama Erbakan Hocamız, “Atımızı alan yolumuzu da almadı ya” diyor ve bu siyasi mücadelesine kaldığı yerden devam ediyordu. O’nu kimse Milli Görüş siyasetinden vazgeçiremiyor, taviz vermesini sağlayamıyordu. Siyaset sahnesinden çekilmeyi, yönetmeye talip olmaktan feragat etmeyi hiç düşünmedi. Yola çıkan her engel Erbakan Hocamızın kararlılığını ve azmini daha da artırıyordu. Öyle ki 85 yaşında bile Saadet Partisi’nin genel başkanı oluyor ve siyasi mücadelesine olan ihtiyacı, inancı ve kararlılığını ortaya koyuyordu… Birçok kez Erbakan Hocamıza neden siyaset yaptığı sorulmuştur…

“Ben, Müslümanım! Ben, Cihad edeceğim!”

Cihad, Hakk’ın hâkim olması ve tüm insanlığın huzur ve hürriyete kavuşması için bütün gücümüzle ve hiçbir dünyevi karşılık gözetmeden çalışmamızı gerektirmektedir. Nefsi ve siyasi Cihad’ı birlikte yürüterek, olgun insan ve huzurlu toplum oluşturmak mecburiyetindeyiz. Evine ekmek götüremeyen bir Müslüman için, “Onları açlığa ben mahkûm etmedim ki, bana ne?” diyemezsiniz. Tam tersine, şunu aklımızdan hiçbir zaman çıkarmayacağız: “Ben, Müslüman’ım! Ben, Cihad edeceğim! Herkesin karnını doyuracak bir düzenin kurulması için elimden gelen gayreti göstereceğim.

Bizim Davamız İslam’dır

Bizim davamız İslam’dır. Gayemiz, Allah’ın rızasını kazanmaktır. Hedefimiz, Hak nizamı hâkim kılmaktır. Arzumuz, tüm insanlığın saadetidir. Yolumuz, cihadtır. Yolumuz, ikna metodudur. İnsanlığın kurtuluşu ancak İslam ile mümkündür. İslam ise Allah yapısıdır. Dolayısıyla mükemmeldir, eksiklik ve fazlalık kabul etmez. Bu dava için çalışmak, herkese nasip olmaz. İster gecenizi gündüzünüze katarak bu hak dava için çalışın, ister yan gelip yatın. Bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilir, ne bir gün geciktirebilirsiniz.


Ajans5.com / Özel 


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,7 puan)/14
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
nihat
ist

16.03.2015

* Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Allah dostu Zahid Kotku hazretlerinin de teşvik ve destekleriyle 1969’da başlattığı, Mahmut Efendi Hazretleri başta olmak üzere birçok Allah dostunun dua ve desteklerini de cezbeden “siyasi hareket” yıllar içesinde Türkiye’mizde ve İslam coğrafyasında sosyolojik bir devrime dönüştü.
      Beğen (0)          Beğenme (0)