Kürdistan'ın bağımsızlığını erteledik!

13.03.2015 12:10:33

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Kürdistan'ın bağımsızlığının ertelendiğini, ancak bundan vazgeçilmediğini söyledi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, ABD merkezli PBS televizyonuna verdiği demecinde IŞİD’le yapılan savaşın Kürdistan’ın bağımsızlığının ertelenmesine yol açtığını, ancak bu amacın terk edilmeyeceğini söyledi.

Yakın Doğu Haber'de yer alan habere göre, Kürtlerin bağımsızlık düşüncesinden geri adım atmayacağını ve bunu barışçı yollarla yapacağını belirten Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin bu konuyu Bağdat’la görüşeceğini söyledi.

"KAN DÖKEMEYİZ"

Kürdistan Bölgesi'nin bağımsızlığı meselesinin üzerinde ciddiyetle çalışılması gereken bir konu olduğunu belirten Barzani, “Bu konuda aklımızı kullanmalı ve birlik olmalıyız. Güç kullanamayız, kan dökemeyiz” dedi. Terör örgütü IŞİD’in geçtiğimiz yılın ağustos ayında Kürdistan Bölgesi’ne saldırmasından sonra Irak merkezi hükümetiyle sorunlar yaşayan Barzani, Kürdistan’ın bağımsızlığı meselesini daha ciddi bir şekilde vurgulamaya başlamıştı.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500