Bu gençliğin hali ne, servetimiz gitti!

13.03.2015 18:14:46

Bazı spor kamuoyu bu hain saldırının derbiyle ne alakası var diyebilir, bazı kurumlar farklı bir meseleydi diyebilir, hatta bir gün gelir bu tür acı ve trajedik olaylar normal ve duyarsızca karşılanıverir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar, derbiler oynanır, insanlar gerilir, gündemler üretilir ve maalesef genç bir çocuk bıçaklanır. Servet imiz ölür, servetlerimiz yok oluverir.

Bazı spor kamuoyu bu hain saldırının derbiyle ne alakası var diyebilir, bazı kurumlar farklı bir meseleydi diyebilir, hatta bir gün gelir bu tür acı ve trajedik olaylar normal ve duyarsızca karşılanıverir.

Derbi haftasında olduğu için ve bir vurgu yapmak için böyle bir yol izledim, çünkü derbinin adını kullansam ne rahmetli Serveti nede gelecek nesildeki Servetlerimizi kimse ciddiye almazdı.

Zaraekinli futbol takımından bu yıl Beşiktaş futbol altyapısına transfer olan 1999 doğumlu yetenekli kaleci Servet kardeşimiz yine genç bir grubun bıçaklı saldırısı sonucu canından oldu.

Başka servetlerimizi kurtarmak adına bizler spor camiası olarak gençleri bilinçlendirme görevimizi yapacağız ve diğer platformlarda üzerine düşen görevi yerine getirmeleri gerekir, çok iyi biliyorlar ki genç nesil sadece spor kamuoyunun sorunu değildir. Ülkemiz temel etik değerlere karşı olan hassasiyetle dünyaya örnek olmakla beraber git gide bu konularda bir yozlaşmışlık ve genç neslin fanatizm duyguları körüklenerek yanlış bir yön verilmeye çalışılmaktadır.

Bu sebepten dolayı diyorum ki; derbi haftasında insanların gerilmeye çalışılması, spor programlarında farklı yönlere çekilmeye çalışılan gündemler oluşturulması ve spor kültüründen yoksun, sporcu psikolojisinden haberdar olmayan insanların televizyon programlarında boy göstermektedirler, göstermelik altyapı eğitimi yaklaşımlarıyla maalesef vitrinci ve gösterişçi bir zihniyetle gençliğimize katkıda bulunmadığını üzülerek görüyorum.

Gelecek nesillere yeni Servetler bırakmak ve Servetlerimizin yok olmaması için sadece spor camiası değil, bütün kurum ve kuruluşlar genç nesillerimizin yetiştirilmesiyle alakalı harekete geçmek zorundalar.

Öncelikli olarak ben ne yapabilirim ne kadar faydalı olabilirim ve nasıl örnek bir insan olabilirim sorusunu kendimize soracak özeleştirisini gönül rahatlığıyla yapmalıyız. Ben yapabilirim duygusundan sonra biz ne yapabiliriz duygusuyla yeni Servetlerin yetişmesine vesile olabiliri Mekânın cennet olsun servet kardeşim. Selam ve dua ile.

Adem Yıldız / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,5 puan)/12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
Osman SAVAŞ
ISTANBUL

05.12.2016

Kalemine, yüreğine sağlık Adem hocam.
      Beğen (1)          Beğenme (0)