İktidarın ilk seçim yatırımı doktorlara!

12.03.2015 17:12:44

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine yüzde 50 zam yapılacağını açıkladı...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Doktorlar 70 yaşına kadar görev yapabilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın "Şifa Veren Ele Vefa" programında konuştu. Davutoğlu konuşmasının sonunda sağlık çalışanlarına müjdeyi verdi.

Davutoğlu, "Sağlık çalışanlarına sürprizimiz var. Nöbet ücretini artırıyoruz. Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine yüzde 50 zam yapılacak. Hekimlerin yanında diğer sağlık çalışanları da bundan yararlanacak" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- 14 Mart Dünya Tıp Bayramı'na girerken şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarımızı şifa diliyorum. Sizin değerinizin farkındayız. Alın terinin kıymetini en iyi biz biliyoruz. Hastalarımız bizim doktorlarımıza kutsal emanetimizdir. Bizim duyduğumuz ilgiyi doktorlar hemşireler duymaktadır.

- Ülkemizde yeni ve sağlıklı nesiller yetiştirmeyi hedefliyorsak en çok ihtiyaç duyduğumuz meslek doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarıdır. Biz burada konuşurken doktorlarımız şu anda cerrahi müdahalelerde bulunuyor. Teşekkür ediyoruz. Selam olsun onlara...

- Nöbetten çıkan nöbette olan doktorlarımıza o görevin o nöbetin bir ibadet olduğunu hatırlatarak tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Yaptığımız her reformun sağlık çalışanlarının üstüne yük getirdiğini de biliyorum. Hem de aile olarak içinde olduğumuz için bizzat biliyorum. Doktorluk, sağlık çalışanlığı aşkla yapılan bir meslektir.

EŞİM 28 ŞUBAT'TA BIRAKMADI

- Devlet idaresi nasıl insan sevgisi üzerine dayanıyorsa, sağlık idaresi de insana bağlıdır. Devletin nihai saadeti insanın saadeti ve sağlığına bağlıdır. Eşimle evlendiğimizde başörtüsü yasağından sonra mesleği okulu bırakır diye düşünmüştüm. Ama mesleğini aşkla yaptığı için devam etti. 28 Şubat'ta bırakmadı. Başdanışmanlık ve Dışişleri Bakanlığı'mda mesleğini bırakır mı diye düşündüm yine aşkla çalıştığı için mesleğini bırakmadı.

ŞİFA DİLİYORUM, VEFAT EDENLER ŞEHİTTİR

- Şiddete mağdur olmuş doktorlarımıza şifalar diliyorum, geçmiş olsun diyorum. Öldürülen doktorlarımızı ise ben şehit olarak kabul ediyorum. Doktor Ersin Arslan şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Çok sayıda şiddete maruz kalmış sağlık çalışanlarımızla şu anda konuşuyoruz.

- Bizim doktorlarımız için her hasta acildir. Ama hangisinin acil olduğu kararını verecek olan oradaki doktorumuzdur. Yakınımızın kaygısı ile acilleri kargaşa haline getirmeyelim. Bunu ancak doktorlar bilir. Acil birimlerinde gerekli tedbirlerinin alınması için adımlar attık. Geceleri yaşanan olaylar ise genellikle alkollü ve uyuşturucu bağımlısı kişiler tarafından çıkarılıyor.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500