Millet 4'ten büyüktür!

11.03.2015 13:35:06

1980 ve 2000’li yıllar, yeni oluşumların bir ümit olarak gösterildiği, ancak temelde karşılığını bulamadığı yıllardır.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

1980 ve 2000’li yıllar, yeni oluşumların bir ümit olarak gösterildiği, ancak temelde karşılığını bulamadığı yıllardır. Aslında; 2000’li yıllardaki yeni oluşum, 1980’deki yeni oluşumun beklenen karşılığı bulmamasıdır. Mevcut sistem, önce kendi muhalefetini oluşturarak ilerlediği yolun sonuna geldi. Önce fotokopiye başvurdu, şimdi ise “aslı gibidir”e oynamaya çalışmaktadır. Asıl olanın kenarda tutulduğu bir sistemden sonuç beklemek boştur.

Çıkar ilişkilerinin merkezi haline gelen her yeni oluşum sayesinde sistem biraz daha nefes almakta, millet ise daha da kan kaybetmektedir. Üstelik bu yapının, muktedir siyaset isteyenleri, tabanı hiçbir zaman kendisinin olamayacağı bir yapı ile sağlamaya zorlaması büyük bir çelişkidir. İşte asıl vesayet bu çelişkiden doğmakta ve millet lehine muktedir siyaset de bu yapıya karşı çık(a)mamaktadır. Bedel ödemeye yürekleri yetmeyenler, maalesef sürekli kukla liderlerle avutulmaya devam edilecektir.

“Milletin Görüş”ü sulandırılarak geçici çözümlerle yaşanan kayıpların telafisi ancak öze dönüşle mümkün olacağı ve bunun bedelinin gittikçe artığı ortadadır. Bu bedelden kaçış ise, yeni bedeller ödemeyi doğurmaktadır. Bu bedelden kaçan hiç kimse vazgeçilmez olmadığını görecek, bu bedeli ödeyen herkes de vazgeçilmez olacaktır. Sistem tarafından bir türlü istikametinden vazgeçirilemeyen bir araç var ve bu araçtan yolcular indirilerek yürütülen süreci sona erdirmeden gerçek çözüm bulunamayacaktır. Ve bu gerçek çözümü istemediğimiz sürece, bu araçtan daha çok yolcu indirileceğine şahit olacağız. Bizi bu araçtan indirmemeleri için tek çaremiz ise; gerçek çözüme olan inancımız olacaktır.

Ayrışma değil, bütünleşme istiyorsak dönülecek adres; 1997 şartlarıdır. Bu tarihten itibaren, bu ülkeyi yıpratan, ortak kazanımlarımızı heba eden tutumlar incelenmeli, kurulan kumpaslar aydınlatılmalıdır. Çünkü kayıp hepimizin kaybı olmuştur. Günlük çekişmelerden sıyrılıp, ortak geleceğimiz için birlikte hareket etmek isteyenler mazilerine dönüp baksınlar ve geçmişte üretilen bahanelerin bugün dayanılmaz ağırlığını yeniden hissetsinler. Çünkü vicdan bunu gerektiriyor.

Ne “başkanlık” ne de “ yeni anayasa” tartışmaları ile kaybedecek zamanımız yoktur. 1980 sonrası değişen dini anlayış dolayısıyla, Müslümanların bugün Türkiye’yi taşımayacak kadar zayıf bir hale nasıl dönüş(türül)müş olduğuna cevap bulmak zorundayız! Bu noktada, millete çare olarak sunulan Meclis’teki 4 parti, birbirlerinin türevi olduğundan çare olarak gösterilemez! Çünkü millet 4’ten büyüktür. Dünya 5’ten büyük olduğu gibi…

İbrahim Veli / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,7 puan)/21
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500