Cübbeli'nin Milli Görüş'le derdi ne? (Analiz)

11.03.2015 17:10:01

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü yine geleneği bozmadı ve yaklaşan seçimler öncesinde Milli Görüş’ü diline doladı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü yine geleneği bozmadı ve yaklaşan seçimler öncesinde Milli Görüş’ü diline doladı.

Son dönemlerde yaptığı sohbetlerinin hepsinde Milli Görüşçüleri eleştirmeyi alışkanlık haline getiren Ünlü, son olarakta Milli Görüş’ün Merhum Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’la ilgili akıl almaz bir iddia ortaya attı.

Hayatı boyunca kendisini İslam’a ve İslam ümmetinin birliğine adayan Merhum Erbakan’la bir görüşme yaptığını ve ona, ‘Siyaseti bırak, sen bu kadar evliya görmüşsün, biz senden bu dine hizmet bekliyoruz, gel ehlisünneti anlat. Cemaati de ben toplayacağım. Sadece Ehlisünneti anlat.’ dediğini söyledi.

Bu akıl almaz ve izanın kabul etmediği, Erbakan Hoca gibi ömrünü İslam’a hizmete adayan dünya Müslümanlarının liderini İslam’a hizmet etmeye davete cüret eden Ahmet Mahmut Ünlü, Siyaseti bırakmayı teklif ettiği Erbakan’dan da şöyle cevap aldığını iddia etti:

‘Adamcağız ağladı, kimse bana böyle bir teklif getirmiyor, bir tek sen söylüyorsun.’

Bu mümkün mü?

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hayatı boyunca ‘Biz siyaset yapmıyoruz, Cihat ediyoruz.’ Der ve siyaseti İslam’a hizmet etmek için bir araç olarak kullanırdı. Hayatını İslam ümmetinin birliğine adayan ve bunun için D8’leri kuran Erbakan’a İslam’a hizmet etmeyi teklif eden Cübbeli kime ve neye hizmet ediyor?

Her bulduğu fırsatta Milli Görüş ve Saadet Partisi’ni eleştirmeyi alışkanlık haline getiren Cübbeli Ahmet’ e hapse atıldığı dönemde sadece Milli Görüş Camiası ve Saadet Partisi sahip çıkmıştı. Buna rağmen seçimlere son birkaç ay kala ekranlar önüne çıkıp Saadet Partisi ve Milli görüş aleyhine açıklamalar yapmaktan geri durmayan Cübbeli’ye tepkiler çığ gibi büyürken, kim tarafından yönlendiriliyor? sorularınıda akıllara getirdi.

Mezhep çatışmasını körüklüyor

Yaptığı tüm sohbetleri adeta satış ve pazarlama programlarına çeviren Cübbeli, mezhep çatışmalarını da körüklemeyi ihmal etmiyor. Son dönemlerde mezhep çatışmalarını körükleyen Cübbeli, insanları birleştirmek yerine, ayrıştırmanın ve toplumda mezhepler arası kin ve nefret tohumlarının da ekilmesine neden oluyor. Son dönemlerde rijit çıkışlarıyla dikkat çeken Cübbeli’nin kim veya kimler tarafından yönlendirildiği ise merak konusu.

İsmailağa cemaatinden Cübbeli’ye tepki

İsmailağa cemaati mensupları da Cübbeli Ahmet’e son sohbetinden dolayı sert tepki gösterdi. Gündeme gelmek ve reklam yapmak için bu tür çıkışlar yaptığı iddia edilen Cübbeli, Erbakan hocayı bu tür polemik konusu yapması cemaatide rahatsız etti.

Erbakan’dan Cübbeli’ye yalanlama

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ise yıllar önce Cübbeli ve onun gibi kısır ve dar düşünenlere cevabını ekranlar önünde vermişti. Siyaset değil cihat yapıyoruz diyen Erbakan bunun gerekçelerini de net bir şekilde açıklamıştı.

İşte Erbakan Hoca’nın Cübbeli’nin bu yalanlarını çürüttüğü o video:

 


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
abdülkadir ersoy
akyazı

13.03.2015

ahmet ünlü cezaevine girdiği zaman saadetpartisi ona sahip çıkmakla yanlış yaptı.o zaman da yine bu haber sitesine sahip çıkmanın yanlış olduğunu yazmıştım.çünkü bu tip hocalar vaazlarını ticaret üzere oluşturanlar.dan hiç bir şey olmaz bir saadet partili olarak bu adamı dikkate almanın yanlış olduğunu söylüyorum.
      Beğen (1)          Beğenme (0) 
muhammed bulut
istanbul

06.05.2019

siz gazate veya parti veya görüş olarak sevgili @c_ahmethoca Efendi'nin taraftarı olarak biliniyordunuz.şimdi O'na karşı tavır alıp itibarınızı kaybetmek niyetindemisiniz.?
      Beğen (1)          Beğenme (4) 
adem cerit
viyana

13.03.2015

senin gibi hocalar sayesinde zina serbest oldu domuz kasaplik oldu ve avrupa bakanligi kuruldu sayin hoca zaten sizler nerde oturdugunuz bilseniz bir cok seyler degisir senin bahseddigin hoca siz hocalar gibi sahsinin rahatligin düsünseydi kimse cikipda böyle konusamazdi bir zaman allah demek bile suc sayilirken 60 70 milyonluk ülkenin mejlisinde hakkin hakim olmasi icin cok büyük bedel ödedi senin gibi laf cambazligi yapmadi 42 senelik siyasi hayatina bir bak 22 senesi yasakli acep nedenYASAKLI
      Beğen (4)          Beğenme (0)