İran’a kızdımcıklara...

05.03.2015 13:32:00

Kıymetli dostlar eleştiri de, ikaz da, yorum da uyarma da iyidir, faydalıdır. Kardeşlik kurumunun asli görevlerindendir. Şevket Uzun Yazdı...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Kıymetli dostlar eleştiri de, ikaz da, yorum da uyarma da iyidir, faydalıdır.

Kardeşlik kurumunun asli görevlerindendir.

Hele bir de bu uyarılar mevzuya katkı değer sağlıyorsa, taş üstüne taş koyuyorsa o zaman muhatabı için altın değerindedir.

Ama uyarı mekanizması ve yukarıdaki mevzuların geçerliliği için, hamilinde beş ana unsurun olması gerekmektedir.

Nedir o unsurlar:


1 – Doğru yerde durması

2 – Adil olması

3 – İyi niyet

4 – Mevzu ettiği konu hakkında doğru bilgi

5 – Kardeşane bir yaklaşım

Bu unsurları üzerlerinde taşıyanlar mevzu edecekleri konu için, muhataplarına kâmil manada bir katkı sağlarlar.

Fakat muhatabına eleştiri yapan kişi, kurum v.s. artık her kimse, eleştiri yaparken yukarıdaki unsurlardan sicili bozuksa söylediği anca yok hükmündedir diyerek yumuşatabilirim.

Şimdi neden ve nereden gerekti de böyle bir girizgâh yaptın diyebilirsiniz, şöyle izah edeyim:

Erbakan Haftası vesilesi ile düzenlenen Anma programlarına her kesimden, her görüşten, farklı Ümmet diyarlarından yoğun ve önemli katılımlar olduğu gibi, malumunuzdur İran’dan da katılımlar oldu.

Duyduk ki bu katılımlara bazı kesimler farklı sıkıntılar üzerinden yaklaşmış, mezhepçilik yapmış, Milli Görüş’ü, Saadet Partisi’ni itham etmiş, eleştirmişler.

Düşünelim...

Erbakan Hocamız bugün tüm İran'lıların gönlünde taht kurmuş bir liderdir.

Sadece İran mı, o tüm Ümmetin hocasıydı.

Yüzlerce örnek var ama daha net anlaşılması açısından bir tanesinden bahsedeyim.

Afrika kıtasının Kamerun ülkesinde bir şeyh ile 30 yıl mektuplaşmış, onları eğitim, siyaset, teşkilatlanma, uygulama olarak takip etmiş, yönlendirmiştir.
Ki Kamerun’da Müslümanların büyük bölümü Maliki’dir.

Mevzu biraz daha net hale geldi sanırım.

Devam edelim...

Eğer, hocamız mezhepçilik yapsaydı. Tü kakacılık yapsaydı.

Nasıl olacaktı bu durumlar? Bu sevgi? D-8?

Ya da biz bütün insanlığın kurutuluşunu, İslam Birliğini isterken, yeni ve adil bir dünyayı isterken; o kardeşlerimize dair bir sözümüz, gayretimiz olmayacak mı?

Not: Allah tüm zalimlerin ellerini kurutsun!

Hatırlanacağı gibi İran D-8 üyesidir. Erbakan Hocamızın sağlığında İran’a verdiği önem herkes tarafından malumdur. Ki vefatından önce uzun süreli son yurtdışı ziyaretini de buraya yapmış, önemli mesajlar vermiştir.

Bugün İslam Birliği isteniyorsa İran bir kenarda tutularak bu iş olmaz.

Söz buraya gelmişken son günlerde kasıtlı olarak Ahmedinejad’ın Erbakan Hocamıza randevu vermediği, beklettiği şeklinde art niyetli olarak ortaya atılan bir uydurmayı yolculuğun ayrıntılarını bilen bir kardeşiniz olarak doğru bilgilendirme için düzeltme yapmak istiyorum.

İran’ın o dönem Cumhurbaşkanı olan Mahmud Ahmedinejad Erbakan Hocamızın ziyareti esnasında daha önceden belirlenmiş programları kapsamında Japonya’ya hareket etmişti. Hocamızın teşriflerini öğrenince programını bozdu ve İran’a geldi. Hocamızla görüşmelerini gerçekleştirdikten sonra ise programlarına devam etmek için Japonya’ya tekrar hareket etti. Ahmedinajad’ın Hocamıza karşı olan özel ilgi ve alakası herkes tarafından malumdur.

Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki Milli Görüşçüler bütün insanlığın saadetini ister, buna göre davranır. Bir yanlış varsa buna alet olmaz, düzeltmek için gayret eder. Tarih de, millet de, vicdan da bunun şahididir. Milli Görüşün haklılıklarını buraya uzunca yazacak değilim. Zaten okuyan, konuyu yazandan bu konuda çok daha arifdir.

Milli Görüş kadim çizgileri ve sınırları üzerinde tavizsiz yürüyüşüne devam eder.

İslam Birliği ve Yeni bir dünya yürüyüşünde ayaklarının kanlar içerisinde kalmasına aldırmaz.

Kıymetli dostlar:

Söylenen sözleri, eleştirileri yukarıdaki unsurlar dâhilinde değerlendirirsek, maksat ve amacını daha net anlayacağız. Bu değerlendirmeleri yaparken unutmayalım ki, bazı odaklar yeni bir dünya heyecanımızı kırmak, bize dair belirledikleri gündemlerini beyinlere virüs gibi yerleştirmek için planlar yapmaya devam ediyorlar.

Elbette onların bir planı varsa, Allah’ın da bir planı var. Ve Allah plan yapanların en hayırlısıdır.

ŞEVKET UZUN’DAN

Biz AB’ciler ile değil, İslam Birliği yolunda olanlarla olmayı tercih ettik.

Biliyoruz çok güçlü olduk...

Şevket Uzun / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,3 puan)/30
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
mahmut
istanbul

15.08.2015

şevket abi yazını okudum sadece bir konuya değinmek istiyoru yanlış anladıysam lütfen düzeltin kamerun halki malikiydi demşsin el hak doğrudur yalnız şia ile malikiyi kıyaslamadığını tahmin ediyorum maliki hak meseptir şia değil ..onlarla siyasi olarak islam birliği konusundaki ittifaka olumlu bakılabilir zaten ama mesep açısından hak değillerdir selam ve dua ile ........
      Beğen (1)          Beğenme (0)