Baharın Çiçeği Ol!

04.03.2015 08:19:19

MESAJ insanı ele verir. 54. hükümetin başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün 4. yıl dönümü dolayısıyla verilen mesajlar, sahiplerini ele vermiştir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

MESAJ insanı ele verir. 54. hükümetin başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün 4. yıl dönümü dolayısıyla verilen mesajlar, sahiplerini ele vermiştir. Ülkemizdeki siyasetin son kırk yılı ile son on yılının karşılaştırmalı analizinde önemli ipuçları barındıran bu mesajlar, gelinen yol ayrımının şifrelerini de vermiştir. Görülmüştür ki; önemli olan “Erbakan’ın yol arkadaşlarının cumhurbaşkanı, başbakan, bakan olarak Türkiye’ye hizmet etmesi” değil, yapılan hizmetlerin içeriği ve kime yaradığıdır.

Her ne kadar şimdilerde Erbakan gibi “dik durmak”tan dem vurulsa da, son on yılda yaşanan ve önümüzdeki yıllarda yaşayacağımız gelişmelerin hocamızın ideallerinden ayrılmanın bir bedeli olacağı şimdiden vicdanları tırmalamaktadır. Hocanın mirası ve tecrübesi talebelerince kullanışmış olsa idi, “doğruluk ve adalet temelinde halkının değerlerine bağlı bir siyaset yoluyla devleti güçlü, vatandaşı mutlu kılacak bir yönetim modeli” başarılmış olabilirdi. Bu noktada yeni bir şeyler aramaya gerek kalmayacak, sadece iz sürmek yeterli olacaktır. Bu izi sürmek yerine, bugün 28 Şubat’ın rövanşının alındığından dem vuranlar, soğuk savaş kalıntısı cümleler yerine niye soyut savaş cümleleri kuramıyorlar? Çünkü soyut savaş cümlesi kurmak son yirmi yılla yüzleşmektir. Ve yüzleştiğinizde görürsünüz ki; postmodern darbe amacına ulaşmıştır.

Soğuk savaş rolünü bırakıp ne yaptığına bakılmadan, insanları kutuplaştıran siyasi yapı ve bu siyasi yapının kendi içindeki kutuplaşmasından doğan içyapı değiştirilmeden bu millet kazanamayacak! Çünkü kafa karışıklığı, bulanık bir zihin ve allak bullak olmuş iletişim dünyasıyla, süreci kaybeden ama seçimi kazanan bir görüntüyle bu ülke kurtulamaz. Bunu bildiği için hocamız, kendisinden sonra gelecek basiretsiz yöneticilerin beceriksizliklerinden sonra millet lehine son bir imkân oluşturabilmek adına çırpındı durdu. Çünkü “sahte”nin ustaca oynadığı, toplumu ve hatta kendisini inandırdığı “hakikî” rolü, sonunda, ruhlarda büyük bir yıkım yaparak ve enkaz bırakarak kaybolacak ve sıra, yine, “hakikî”nin sahneye çıkıp devleşmiş sorunlarla başa çıkma çabasına gelip dayanacak! Çünkü azmedenlerin önünde, dünya bile bir kenara çekilir.

O halde: önemli olan hoca kadar davaya sahiplenip sahiplenememektir. İşte bu noktada Milli Görüş, hocadan kalan bir miras değil, sadece bir emanettir. Liderliğin bir mevki çabası değil, bir sorumluluk mücadelesi olduğunu anlayanlar, hocasız bir dönem yaşamak zorunda kalsa da; insanlığı yeniden fethedecek yönetim ufku ve disiplini sayesinde insanlığın hocası olmaya adaydırlar. Böylece, samimi bir arzu, köklü bir niyet ve Allah vergisi bir yetenekle toplumun olumsuz yöne kaydırılmasına engel olunacaktır. İmkânla yeteneğin zor da olsa bir araya geleceği bu sürecin sonunda, “sahte”nin “hakiki”den donanımlı görünmesi ve göz boyaması da ortadan kalkacak, Milli Görüş hocasız kalsa da yaşayacak ve öncü olacaktır. Yeter ki; bu baharın çiçeği olalım ve bir kuklanın başka bir kuklaya taş atmasına aldanmayalım!

İbrahim Veli / Ajans5.com 

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,6 puan)/6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
yolcu
istanbul

12.03.2015

Harika tespitler elinize yüreğinize sağlık.
      Beğen (0)          Beğenme (0)