Şefkat dili kullanan kazanacak!

03.03.2015 16:27:15

Kızıyoruz bazı şeylere, anlamlandıramıyoruz, ya da kıymetini bilip şükrünü eda edemiyoruz. 'Şevket Uzun' Yazdı...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Kızıyoruz bazı şeylere, anlamlandıramıyoruz, ya da kıymetini bilip şükrünü eda edemiyoruz. Kerameti zaman zaman kendi duruş biçimimizde, değerlendirmelerimizde, tercihlerimizde de gördüğümüz doğrudur.

Fakat işin aslı öyle değil be dostlar.

Hayatta insanın başına gelen ve gelebilecek her şey bir nasip işidir. Şuanda bu yazıyı kaleme almak bir nasip, bu düşünceleri paylaşmak bir nasip, bize bu bakış açısını verecek bir hareket içerisinde olmak bir nasiptir.

Yediğin yemek, içtiğin su, kazandığın gelir bir nasiptir.

Dostların, arkadaşların, içerisinde bulunduğun sosyal çevrelerin de nasiptir.

Ailen, eşin, çocukların, olanlar ve olmayanların da nasiptir.

Bizler anca kendi yolumuzu, hak üzerine bina edebilme gayretinde olabilirsek nasibimiz hak üzerinde çizilebilir.

Yolun sahibi kendi için bir gaye edinen kullarını yarım bırakmaz. Hak üzerinde başlanmış yarım bir işin tamamlayıcısı Cenab-ı Allah’tır.

Bizler dava derdi ile mücadele eden insanlar olarak; kendi üstün vasıflarımızdan, şahsiyetimizden dolayı bu yolda olmakla şereflenmiyoruz. Bizler Rabbimizin bizlere en güzel bir nasibi olarak bu yolda bulunmakla şereflenmişiz. Dolayısı ile yola henüz revan olmamışlara göre işimiz de, yükümüz de daha ağırdır.

İşin özü; gidenler, kalanlar, gelenler...

Her şey bir nasip etrafında şekilleniyor. Yolu bulmak, yolda kalmak, yoldan çıkmak, her şey nasip.

Rabbimiz nasibimizi kesmesin.

GERGİNİZ! HUZUR VE ŞEFKAT DİLİ KULLANAN KAZANACAK...

Kıymetli dostlar, geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Bursa teşkilatımızın davetlisi olarak Bursamızdaydık. Teşkilatımızdan kardeşlerimiz, “Milli Mikrofon” adı altında milletimizin nabzını ölçmek, görüşlerini alabilmek ve paylaşmak için güzel bir uygulama başlattılar. Gerçekten takdir edilesi bir çalışma, yakın zamanda çalışmalarını sıklıkla göreceğiz, beğeni ile seyredeceğiz. Arkadaşlarımız bizlere bu çalışma ile alakalı kurdukları stüdyoyu, teknik alt yapılarını gezdirdiler. Sonrasında da bir saha çalışması yani röportaj yapmak için Bursa’nın en kalabalık caddelerinden birine beraberce çıktık.

Kardeşlerimizden daha öncesinde sohbetimize mevzu ettiğimiz bir konuyu; ‘Toplumuzda bir gerilim var mı, yok mu?’ Bunu sormalarını istedik, ortaya çıkan duruma inanamayacaksınız...

Kardeşlerimiz gittiler ve bir vatandaşımıza toplumda bir gerginlik olup olmadığını sordular, olanlar da bundan sonra oldu.

Vatandaş; “Evet toplumda bir gerilim var” dedi. Biraz izah etti. Sonrasında yanından geçmekte olan bir vatandaş hemen bu vatandaşımıza, Sen Paralelcisin” diye yapıştırdı yaftayı. Derken başka vatandaşlar da konuya müdahil oldu. Asgari ücretten dert yananlar, vergilere isyan edenler, kavga ortamından, meclisin halinden rahatsız olanlar ve rahatsız olanlardan da rahatsız olanlar. İyice gerildi ortalık, bir kişiye sorulan tek bir soru, bir anda yüzlerce vatandaşın orada toplanıp kargaşa yaşamasına sebep oldu.

Düşünün, artık vatandaşlarımız gerginlik var mı sorusundan bile bu hale geliyorlar...

Milletimiz aslında bu durumdan oldukça rahatsız. Yaşanan bu durum öğretilmiş çaresizliğin bir tezahürü olarak yaşanıyor.

Huzur verecek bir sese, şefkatle kucaklayacak yüce bir gönle, doğru olanı gösterecek bir pusulaya, şefkat dili ile milletimizin ruhuna ulaşacak bir söyleme her zamandan daha fazla ihtiyaç var, yani size, yani milletimizin Saadet’e ihtiyacı var.

Bunun için bütün insanlığın saadetini isteyenler olarak, bütün insanlığı kucaklayacak bir dili kullanmaya gayret göstermeliyiz.

ŞEVKET UZUN’ DAN:

Değişmek; önceki reddettiklerini şimdi normalleştirmek, sonra da kabullenerek savunmaktır.

Rabbimiz bizleri değişmeyen, eskimeyen, pörsümeyen, hak ve hakikat olana hizmetkâr eylesin. Hak olandan nasibimizi kesmesin.

AJANS 5’E...

Kıymetli dostlarımız, Allah nasip ederse bundan sonra fırsat buldukça bu sayfalardan sizlere derdimizi yazmaya gayret edeceğiz. İmkânı bizlere sunan sitemizin kıymetli yöneticilerine teşekkür ediyor. Siz kıymetli okuyanlara da saygılar sunuyorum.

Şevket Uzun / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/19
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500