Başka Bir Dünya Mümkün

03.03.2015 15:35:41

“Kral çıplak!” demişiz bir kere. Başka bir dünya mümkün, sizin tasarladığınız bu firavun düzenine mecbur, mahkum değiliz demişiz. Süleyman Atıf Yazdı...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Biz Dünyanın son ümidiyiz.

“Kral çıplak!” demişiz bir kere. Başka bir dünya mümkün, sizin tasarladığınız bu firavun düzenine mecbur, mahkum değiliz demişiz.

Bir idamlık mahkûmun son sözleri gibi bile olsa ‘adil bir dünya mümkün’ kıvılcımını yakmışız zihinlerde. Bir kere haykırmışız Nemrut’un karşısında hakikati, bir kere asmışız baltayı putun ensesine, ‘bir taşta biz atmışız durmadan taşlanan şeytana’

İşte dünyanız.

Her geçen gün felakete sürüklüyorsunuz insanlığı. 20. Yüzyılda 250 milyon insanı öldürdüğünüz gibi öldürmeye devam ediyorsunuz. Öldürüyor, kalanları kirletiyorsunuz. İnsanı kirletiyorsunuz, ahlakı kirletiyorsunuz, doğayı kirletiyorsunuz. GDO gıdalarla nesilleri kirletiyorsunuz. İlaçlarınızı fareler yerine insanlar üzerinde deniyorsunuz.

Bir ülke çıkarlarınız uğruna işgal edilebilir. Petrol tutkunuz için binlerce masum kurban edilebilir, denizler kirletilebilir. Önce öldürür, sonra barış elçileri gönderirsiniz. Her 6 saniye de bir çocuk açlıktan ölürken, milyonlarca insan günde 50 sente köle gibi çalışırken siz Wall Street’te daha çok kazanma hırsıyla kudurursunuz.

Geliştirdiğiniz modern kölelikle, insanları özgür olduklarını sanırken köle gibi çalıştırıyorsunuz. İnsanlar daha güzel bir ev, daha güzel araba, daha güzel tatil hayaliyle, kendilerini eş ve çocuklarını ihmal etme pahasına hırsla çalışırken ürettiklerini yine kendisine satıyor, kazanan daha çok kazanan yine siz oluyorsunuz.

Söz konusu İsrail olunca takındığınız merhameti, başka hiç kimseye göstermezsiniz. Sizin için iki şey rakamla ifade edilir bir para, iki Müslüman ölümleri. Tahammülünüz yok hiçbir çatlak sese, siz kazanacaksınız, öldüreceksiniz, mahvedeceksiniz, dünya izleyecek. En ufak aykırı sesi de en feci şekilde bastırırsınız, ‘kaygılıyız’ dersiniz. Hiçbir şey sizin varlığınız kadar kaygı verici değildir hâlbuki dünya için.

Bu sistem değişmedikçe, dünyayı bu zihinler yönettikçe, bu merhametsizlik hakim oldukça, yüzümüz gülmeyecek, kendi ülkemizde faizde düşse, köy yolları bile otoyol gibi olsa, paralel devletin defterini de dürsek, bu düzen değişmedikçe bize rahat yok bunu bilelim.

İşte biz gözümüzü buraya dikmiş insanlarız. Böyle yaşamaya mecbur olmadığımıza, adaletin tesis edebileceğine, emeğin, alın terinin hak sebebi olduğu bir dünyanın mümkün olduğuna inananlarız.

Biz dünyanın son ümidiyiz çünkü inancımız var, herkese yetecek yerimiz, sevgimiz, merhametimiz var, hayal kurmaya bile cesaretleri olmayanların bize hayalperest demelerine aldırmadan kurduğumuz hayallerimiz var, zihinleri ve hayatımızın her alanını işgal eden, iğdiş edilmiş beyinlerin hayallerini süsleyen, batının, gayri meşru bebekleri bırakmak için sokaklara kutular koyduğu üstelik buna da “melek beşiği” gibi afili isimler koyduğu bir dönemde sizin bu çürümüş dünyanızı istemiyoruz diyecek cesaretimiz var.

Bizim gibi düşünenlerin verdiği her oy, bir yüzdelik dilimi ifade etmekten ziyade yeni bir dünya ümidinin ifadesidir. Az da olsa çok da olsa verilen her oyumuzu yeni ve adil bir dünya için veririz biz. Planlarımız gündelik basit çıkar savaşları için değil, herkese adaletle hükmedilen bir dünya içindir. Bunun için her bir oy değerlidir bizim için, her bir oy yeni bir dünya demektir çünkü.

Süleyman Atıf / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/21
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500