Kutlu Lider Erbakan

27.02.2015 11:23:40

Dünyadan bir Erbakan geçti. O, hayatı ve ölümü iyi anlamıştı. Küresel sistemin, yani siyonistlerin hile ve tuzaklarını deşifre etti.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Dünyadan bir Erbakan geçti. O, hayatı ve ölümü iyi anlamıştı. Küresel sistemin, yani siyonistlerin hile ve tuzaklarını deşifre etti.

İnsanlık için aydınlık geleceğin kapılarını araladı. İslam coğrafyasının ürettiği her ne varsa olduğu gibi kabul etti. Dengesiz idareciler dâhil, herkese baba şefkatiyle davrandı. Gün gelir ıslah olurlar, onlar da insanlığa hizmet ederler diye ümit besledi.

Bünyedeki mikroplarla barışık yaşadı. Dışarıya atılmaları durumunda helâk olacaklarına inanıyordu. Bu yüzden dışlama, mahrum bırakma gibi usulleri tercih etmedi. İnancını hayata hâkim kılma mücadelesinden ölene kadar vazgeçmedi. Daima ümitvar oldu. İnandığı gibi yaşadı, yaşadığı gibi ahirete göçtü.

Erbakan’ın hakkıyla anlaşılabilmesi için geçtiğimiz yüz yılın iyi okunması gerekir. Sultan Abdülhamid’i anlayanlar ancak Erbakan’ı hakkıyla anlayabilirler. Erbakan anlaşıldı mı, sorusuna, rahatlıkla evet diyebiliriz. Onu dar-ı bekaya uğurlamaya gelen muazzam kalabalık herkese evet dedirtti. Evet... Erbakan millet tarafından ve devlet ricali tarafından iyi anlaşıldı. Küresel sistem ve o sistemin dayatıcıları belki herkesten daha iyi tanıdılar Erbakan’ı. Ama biz inanıyoruz ki; onlar istemeseler de hak mutlaka hâkim olacaktır.

Bunu engellemeye kimsenin gücü yetmez. Yeter ki zorluk bizi yıldırmasın. Yeter ki bu yolun takipçileri inancında zaafa uğramasın, gevşemesin, vazgeçmesin.

Şu sıralar Kayı Boyunu konu alan bir dizi var TV’de. Anadolu’yu bize yurt yapan şerefli öncülerimiz onlar. Sanki bize bu günümüzü anlatıyor. Çile, zorluk ve sıkıntılarla bezenmiş kutlu bir yürüyüş. Orta Asya’dan Anadolu’ya yola çıktıkları vakit 50.000 kişi idiler. Azala azala 400 çadıra düştüler. Sonunda galip gelen onlar oldu. Hem Anadolu’yu toparladılar hem de Alem-i İslam’a asırlarca liderlik yaptılar. Tatbik ettikleri usuller aslında basitti; sayıları azaldı ama vazgeçmediler, zorluklar karşısında dimdik ayakta durdular, birbirleriyle uğraşmadılar, güç odaklarıyla işbirliği yoluna sapmadılar...

Hocamız gitti, biz kaldık. Bizden sonrakilere emaneti ulaştırma sırası şimdi bizde. Herkes nefsiyle baş başa. Bir yanda dünya nimetleri sunan, benzer şeyler söyleyen göz kamaştırıcı yapılar var, öbür yanda çile. Ne mutlu çileye talip olanlara. Yan şeritten vasıtalar vızır vızır geçerken siz tümseği aşmaya uğraşıyorsunuz. Yanınızdan geçen bazı tanıdıklar yavaşlayıp; bırak gel bize, diye sesleniyorlar.

Aldırmıyorsunuz. Sorumluluk bilinciyle, inançla o ufka yürümeye devam ediyorsunuz. Her dönem yanınızdan üçer beşer kişinin eksildiğini görüyorsunuz. Önceleri basit ve cılız mazeretler öne sürülüyor, evvelce reddettikleri şeylere sonradan inanmış görünüyorlar. Siz, olanlara aldırmadan, vakalara takılmadan, vakarla yola devam diyorsunuz. Bu ne muazzam bir irade yarabbi! Bu ne müthiş bir imtihan!

Dünya böyle bir şey işte. İmtihan dünyası. Hak davaya inanmak, ona omuz vermek çok şerefli bir vazifedir. Bazen iniş inersiniz bazen yokuş çıkarsınız. Her iki durum da dünyevidir der geçersiniz. Hiçbir olumsuzluk sizi yıldıramaz. Yaşadıklarınıza hamd edersiniz, şikâyetçi olmazsınız. Çünkü siz dava adamısınız.

Sadrettin Karaduman / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500