Siz Ergenekoncu musunuz, Paralelci mi?

20.02.2015 08:21:19

Bir zamanlar kamuoyunu yönlendirenler, Ergenekonla yatıp Ergenekonla kalkardı. Meseleye farklı pencereden bakılmasına asla tahammül edilmezdi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Bir zamanlar kamuoyunu yönlendirenler, Ergenekonla yatıp Ergenekonla kalkardı. Meseleye farklı pencereden bakılmasına asla tahammül edilmezdi.

Silivri’ye tıkılan subaylar Anti-Amerikancı, benzeri tesbitlere ehemmiyet verilmezdi. Bu tür konularda farklı şey söyleyenlerin lafını ağzına tıkarlar, çok basit bir soru sorarak mevzuyu kapatırlardı: Siz Ergenekoncu musunuz? Anlayacağınız, bu konuda farklı bir şeyler söylemek imkânsızdı. Siz ne söylerseniz söyleyin, muhatabınız alıcılarını çoktan kapatmıştı. Yani, sarf ettiğiniz sözün bir karşılığı yoktu. Ortada adı konulmamış bir yasak vardı adeta. Türkiye gündemi o dönemde Ergenekon operasyonlarına kilitlenmişti. Bugün ayrı duranlar o gün aynı saftaydı. Acayip bir hava estiriliyordu. Sanki Ergenekoncular mahkûm edildi mi, Türkiye’nin bütün meseleleri hallolur, başka problem kalmazdı. Oluşturulan hava buydu. Moda tabirle algı operasyonu yürütülüyordu. Suriye konusu da öyle. Farklı bir yaklaşımda bulundunuz mu yandınız. Hiç şakası yok, Eset’ci yaftasını yapıştırırlar adama.

Neyse ki Ergenekoncuların imdadına Parelelciler yetişti! Evet... Bu bir ironi. Ama durum aynen öyle. Şimdilerde Ergenekon’dan söz eden yok. Kimse Ergenekon Terör Örgütü (ETÖ) gibi laflar etmiyor artık. Zaten Silivri de boşaltıldı. ETÖ suçlamasıyla burada yatan kimsecikler kalmadı.

Bu yaşananlar karşısında akıl sahibi herkesin; muarızıyla muvafıkıyla, bütün medya mensuplarının ve sözü olan tüm kesimlerin, şöyle bir silkinip kendine gelmesi lazım. İktidar sahiplerinin ortaya attıkları veya onların eliyle önümüze konulan sahte gündemlere bir son verilmeli. Ülkenin gerçek gündemi üzerinde kafa yorulmalı. Hem dünyada hem de ülkemizde çok önemli hadiseler meydana geliyor. Ama bu önemli olaylar suni gündemlerle perdelenip dikkatlerden kaçırılıyor. Herkesin ve her kesimin bu konularda çok dikkatli olması gerekir.

Ekranlarda seyrettiklerimiz başka, gerçek gündem başka. Bundan 100 yıl önce olduğu gibi, İslam Coğrafyası Batılılar tarafından gene işgal edilmiştir. İsrail’in etrafındaki ordular dağıtılmış, Türkiye ise çepeçevre kuşatılmıştır. İçerideki durum dışarıdan çok farklı değildir. Yukarıda ifade etmeye çalıştığımız lüzumsuz konulara benzer bir sürü meşgale var. Ama asıl meseleler hep göz ardı ediliyor. Çözüm süreci nedir, nereye gidiyor, doğru dürüst bilen yok. Ekonomi büyüdü deniliyor, ama ekonomide nasıl bir büyüme gerçekleştiğini, kimlerin işlerinin arttığını rakamlarla ortaya koyan yok. Üretime, istihdama, ihracata dayalı bir büyümeden söz edilebiliyor mu? Hâlâ Batılı iktisatçılardan medet umuluyor ya... Şu hale bakın; İskoç iktisatçı Keynes’i mi takip edecekler İngiliz iktisatçı Adam Smith’i mi, bunu tartışıyorlar. Bu adamların iktisat anlayışı bırakın kendilerine kalsın. Dünyadaki; üretim, gelir dağılımı gibi konular başta olmak üzere, bütün haksızlıklar bunların iktisat teorilerinden kaynaklanıyor. Batılının kendine hayrı yok.

Ayrıca ülkemizde inanç, düşünce ve Milli konularda da ciddi çözülmeler var. Geçmişte insanların kafasında oluşan inançlı insan modeliyle günümüzdeki uygulamalı model birbirine taban tabana zıt duruma geldi. Eminlik sıfatı, dürüstlük, emir ve yasaklara riayet, kendi medeniyetimizi yeniden inşaa gayretleri... Nerede bütün bu vasıflar? Her şeyin içi boşaltılmış vaziyette.

Beyler! Beylik laflarıyla, efelenmelerle, algı operasyonlarıyla bu işler yürümez. Bu çelişkilerle bir millet sonsuza kadar uyutulamaz. Ey iktidar sahipleri! İkircikli tavrınızdan vazgeçin, yanlış yoldan dönün. Kavga ettiğiniz unsurlar büyük oranda sizin eseriniz. Toplumu; Esetçi, Ergenekoncu, paralelci diye yaftalayarak meseleyi çözemezsiniz. Bu söylemlerle ancak toplumu ayrıştırırsınız. Kaldı ki bu sıfatlarla andığınız adamlarla geçmişte iş tutan sizdiniz.

Birçok konuda olduğu gibi bu meselelerde de çözümün adresi belli. Seçimler... Seçimler yaklaşıyor. Bu defa işler tersine dönecek. Çünkü seçimlerde bu defa millet iktidar sahiplerine soracak: Siz, Ergenekoncu musunuz, Parelelci mi? Yoksa Esetçi misiniz?

Sadrettin Karaduman / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3 puan)/10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500