Sony strateji değiştiriyor

19.02.2015 15:51:30

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, yüksek kar oranları için strateji değiştiriyor..

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Sony Pictures'in hacklenmesinden sonra bazı özel yazışmaların ortaya çıkmasından sonra Sony'nin bu birimini satmak için görüşmeler yaptığı ortaya çıkmıştı.

Bu satış için görüşmelerde olumlu sonuç alamayan Sony, yeni bir strateji çizdi.

YENİ BİR ORTAKLIĞA GİDİLECEK

2012’de göreve gelen ve ilk iş olarak kişisel bilgisayar bölümü VAİO’yu satan CEO Kazuo Hirai, şirketin bazı departmanlarını Sony’nin sahip olacağı iştiraklere devretmeye hazırlanıyor. Karlılık oranını artırmak için radikal kararlar alan CEO Kazuo Hirai, dün şirketin yatırımcılarına yaptığı konuşmada Sony’nin video ve ses bölümlerinde şirketin hakimiyetinde olacak bir ortaklığa gidileceğini duyurdu.

PLAYSTATİON VE İPHONE ÜRÜNLERİ KAR ETTİRİYOR

Şirketin mali tablosu incelendiğinde en çok PlayStation oyun konsolu ve iPhone’lar için üretilen mataryellerden kar edildiği görülüyor. Şirketin diğer ürünlerinin karlılık oranı ise çok parlak değil.

OYUN, TV VE AKILLI TELEFON BÖLÜMÜNE AĞIRLIK VERECEK

Hirai ise bu durumu değiştirmek için yeni bir yapılanmaya gidildiğinin altını çiziyor. Şirket bu amaç doğrultusunda aralarında oyun, TV ve akıllı telefon olan üç ana iş kollarına ağırlık verecek.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500