Başbakan büstünü yıktırdı!

13.02.2015 17:46:36

Hindistan Başbakanı Narendra Modi kendi adına yapılan tapınağa Twitter üzerinden tepki göstererek, 'Şoke oldum ve çok üzüldüm. Bu tür davranışlar büyük kültürümüze karşı saygısızlık' dedi. Büstü yapanlar yıkmak zorunda kaldı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Hindistan Başbakanı Narendra Modi kendi adına yapılan tapınağa Twitter üzerinden tepki göstererek, "Şoke oldum ve çok üzüldüm. Bu tür davranışlar büyük kültürümüze karşı saygısızlık" dedi. Büstü yapanlar yıkmak zorunda kaldı.

Narendra Modi geçtiğimiz yıl Hindistan'da başbakan seçilmeden önce ülkenin Gucerat eyaletini yönetiyordu. Gucerat'a bağlı Rajkot bölgesinde inşasına 8 yıl önce başlanan bir tapınağa Başbakan Narendra Modi'nin ismi verildi.

Başbakan Narendra Modi'yi "tanrı" mertebesine çıkarmak isteyen bir grup, tapınakta onun büstünü de yaptırdı.

Tapınağa inşa edilen büstün açılışı önümüzdeki pazar günü yapılacaktı. Açılış dolayısıyla söz konusu tapınak Hint basınında yer alınca Başbakan Narendra Modi de durumdan haberdar oldu.

Kendi adına yapılan tapınak ve büstü Başbakan Modi'nin tepkisi sert oldu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki 10 milyon takipçisine seslenen Modi, bu olay karşısında dehşete düştüğünü ve şoke olduğunu söyledi.


"KÜLTÜRÜMÜZE KARIŞ SAYGISIZLIK"

"Kültürümüz bize böyle tapınaklar inşa etmeyi öğretmedi" diyen Hindistan Başbakanı Narendra Modi, "Kişisel olarak çok üzgünüm. Bu büyük kültürümüze karşı saygısızlık" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Böyle bir tepki beklemeyen ve tapınağa Modi'nin ismini vererek, büstünü yapan Bhai Patel isimli kişi konuyla ilgili Hindistan basınına konuştu.

"MODİ BİZİM İÇİN TANRI"

Patel, "Söz konusu tapınağa onun ismini verme çalışmalarını durdurduk. Narendra Modi benim ve buradakiler için tanrı. Eğer tanrı öfkeli ve istemiyorsa, bu tapınak neye yarar?" dedi.

Rajkot bölge savcısı A.B.Gor da, Başbakan Narendra Modi adına yapılan tapınağın kaçak olarak hazine arazisi üzerine yapıldığını söyledi.
Gor, "Yetkililer dün köye gittiklerinde Modi'nin büstünün yıkıldığını gördüler" dedi.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500