Asiltürk Paralel yapı hakkında konuştu (İzle)

11.02.2015 10:23:21

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk birçok kanalda ortak yayınlanan Gündem Özel Programının konuğu oldu. Gündemde ki konuları değerlendiren Asiltürk, 'Paralel Yapı' ile ilgili düşüncelerini de açıkladı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk birçok kanalda ortak yayınlanan Gündem Özel Programının konuğu oldu. Gündemde ki konuları değerlendiren Asiltürk, 'Paralel Yapı' ile ilgili düşüncelerini de açıkladı.

Vahdet Gazetesi Ankara Temsilcisi Fatih Akkaya’nın sorduğu soruya cevap veren Asiltürk çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Paralel Yapı iddialarına karşı partinizin duruşu nedir? Sorusuna cevap veren Asiltürk,” Bizim tavrımız çok net, ne yolsuzluktan yana oluruz, ne Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarını tasvip ediyoruz. Nede paralel yapının yaptıklarını tasvip ediyoruz. Önceden gayri vicdani gayri hukuku işlemlerin savunucusu olamayız. “dedi.

Yolsuzluğa da karşıyız, Paralel yapılanmaya da!

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk açıklamalarına şöyle devam etti:

“Ak Parti ile bu paralel yapı denilen hareketle ilgili birinci olarak AKP ile bazı bakanların yolsuzluk yaptığına dair çok ciddi şüpheler oluştu. Hatta şüphenin ötesinde bazı bilgiler ve olayla ilgili bir takım gerçekler ortaya çıktı. Kimse yolsuzluğu savunamaz bizim inancımıza göre. Elbette gereken neyse onun yapılması lazım. Bu olayın bir tarafı.

Diğer tarafı ise bu paralel yapı denilen şeylerin, herkeste biliyor ki, emniyetin içerisinde bir takım kimseler devlet düzeninin dışında çalışırlarsa, bir takım gizli bilgilere de ulaşır, telefonda dinler, kameraya da alırlar, sonrada bunu dış güçlere de aktarırlar. Nitekim bunlar ortaya da çıktı. Buda tasvip edilemez.

Başbakan’ın koruma polisi olacaksınız, ondan sonra Başbakan’ın odasına böcek yerleştireceksiniz. Buda olmaz. Fakat oluyor. E buna da sahip çıkamayız.

Yolsuzluğa da sahip çıkamayacağımız gibi, bu olaylara da sahip çıkamayız. Şimdi ortaya çıktı ki iki vericiyle bu bilgiler dışa servis ediliyor.

Ancak önemli bir konu var. Bunları yaparken adil bir şekilde suçluyu cezalandıracaksınız. Çok dikkatle konuşmak istiyorum. Yani karşınızda ki suçluyu ağır kelimelerle itham etmek yerine gerekeni yaparsınız. Başbakan yurt dışına giderken şöyle şöyle dedi diyorsunuz. Bizim devlet adamı niteliği anlayışı buna müsait değil. Böyle bir şey yapılmaması lazım. Yapılıyorsa iyi ettin diyemeyiz. Ama böyle diye de düşmanca bir üsluplada tenkit etmek yerine bak bu devlet adamına yakışmaz deriz. Bizim tavrımız çok net, ne yolsuzluktan yana oluruz, ne Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarını tasvip ediyoruz. Nede paralel yapının yaptıklarını tasvip ediyoruz.

Önceden gayri vicdani gayri hukuku işlemlerin savunucusu olamayız. “

İŞTE SAADET PARTİSİ YÜKSEK İSTİŞARE KURULU BAŞKANI OĞUZHAN ASİLTÜRK’ÜN O AÇIKLAMALARI

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/17
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
MUSA
kocaeli

11.02.2015

fatih erbakanın adaylığı ile ilgili bir haber başlığı atmışsınız ama başlıkla alakalı bir haber bulamadık. biryere mi sakladınız
      Beğen (0)          Beğenme (0)