Haçlı lideri Papa: Hristiyanlar birbirinizi öldürmeyin!

05.02.2015 13:16:17

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

İslam ülkelerinde katledilen masum müslümanlar için kılını kıpırdatmayan ikiyüzlü Papa, Hristiyanların çatıştığı Ukrayna'daki savaşı durdurmak için kolları sıvadı

ABDUSSAMET KARATAŞ'IN ANALİZİ

İslam çoğrafyasında katledilen müslümanlar için tek kelime dahi etmeyen Katoliklerin başı Papa Franciscus, Hristiyan ülkesi Ukrayna’da yaşanan iç savaşa müdahil oldu.

Ukrayna topraklarında Rus ayrılıkcılar ile milliyetci Ukraynalılar arasında yaşanan kanlı çatışmalardan duyduğu derin rahatsızlığı dile getiren Papa, bu çatışmaları 'kardeş kavgası' olarak niteledi.

Dünyanın dört bir yanında kendisine biat etmiş Haçlı Hristiyanların zulmüyle kan ağlayan müslümanlar için sessizliğini koruyan Papa Franciscus'in bu tutumu, ikiyüzlülüğün dik âlası olarak yorumlanmaya müsait.

Ukrayna'daki iç savaşta birbiriyle çatışan Hristiyanlar arasında diyalog çağrısı yapan Papa Franciscus,şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili kardeşlerim, zafer ya da yenilgi kelimelerini duyduğumda kalbimde büyük üzüntü hissediyorum. Bunlar doğru kelimeler değil. Tek doğru kelime: barış. Ukraynalı kardeşlerim sizleri düşünüyorum. Bu, Hristiyanlar arasında bir savaştır. Hepiniz vaftiz edildiniz. Hristiyanlar birbirleriyle mücadele ediyor, bu bir skandaldır, bunu bir düşünün. Hep birlikte dua edelim çünkü bu savaş döneminde bizim duamız, Tanrı’nın önündeki protestomuzdur.”

KAFİR KAFİRLİĞİNİ YAPIYOR ,YA MÜSLÜMANLAR?

Tarih boyunca İslam'ın ilerleşini engellemek adına her türlü fitne faaliyetlerine imza atan Vatikan merkezli Papalığın son temsilicisi Francisus, dünyada 1.2 milyara yakın Katoliğin lideri olarak biliniyor. Katolikliği resmi mezhep olarak benimsemiş bir çok Hristiyan ülkesine gerçekleştirdiği ziyaretlerde üst düzey protokolle karşılanan Papa, İslam ülkelerinde aynı ilgi ve sevgiyi görmüyor. Zira bir tek Türkiye hariç!. Geçtiğimiz Kasım ayında Cumhurbaşkanlığının resmi davetiyle Türkiye'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Papa Francis, devlet erkanı ve içimizdeki batı hayranları tarafından belki de bir Hristiyan ülkesinde göremeyeceği ilgiyle onore edildi. Papa Francis, katrilyonluk maliyetiyle uzun süredir tartışılan israf abidesi Ak Saray'ın ilk resmi konuğu olarak Türkiye'ye geldi. Sözde birlik ve barış mesajları verdi. Devlet yetkililerini sıcak ilgisiyle 3 gün boyunca ülkemizde konuk edildi. Batı sevdalısı türk medyası ise Papa'nın her adımını takip etti, Papa'nın mütevaziliğini (!) öve öve bitiremedi. Fakat hiç biri şu soruyu soramadı: İşgalci Haçlı askerlerinizin İslam ülkelerinde ne işi var? Müslüman kardeşlerimizi neden öldürüyorsunuz?

İşte asırlar boyunca İslam'ın hamiliğini yapmış bir milletin şimdiki neslinin Papa'ya duyduğu büyük hürmet, ümmetin ne hale getirildiğini gösteriyor. 'Zalimlere meyletmeyin yoksa size ateş dokunur' ilahi ikazını hiçe sayarak Osmanlı'nın torunlarını zalimlerin beşiği Avrupa'nın yolunda sürükleyen, İslam Birliği'ne sırtını dönen devlet erkanımızın, ümmetin varlığını ve birliğini tehdit eden büyük hatalarını ne zaman farkedecekleri ise muamma.

milligazete.com.tr


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3 puan)/7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500