İhanet mi dediniz?

26.01.2015 11:41:44

Yüce Divan oylamasında “fire” verilince AKP cenahında kıyamet koptu ve birbirlerine demedik laf bırakmamaya başladılar!

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Yüce Divan oylamasında “fire” verilince AKP cenahında kıyamet koptu ve birbirlerine demedik laf bırakmamaya başladılar!

Suçlamaların en basiti dava arkadaşlığına ihanet suçlaması!

Bu tür suçlamada bulunanlar “hangi davaya” ihanet edildiği hususunda kafalarını birazcık yordular mı acaba?

Yoksa çalakalem yazdıkları gibi çalakalem konuşuyorlar mı?

Bu kesimin ileri sürdükleri teze göre ortalıkta “yolsuzluk ve rüşvet” gibi bir kötülük kesinlikle yok!

Peki, ne var?

Dönemin Başbakanı, bugünün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı bir darbe söz konusu ve böyle bir darbenin başarılı olması için ileri sürülen gerçekle bir ilgisi olmayan “yolsuzluk” suçlamaları var!

Hâl böyle olunca da yolsuzlukla suçlanan dört eski bakan için Yüce Divan yolunun kapatılması “darbenin önlenmesi” olarak gösteriliyor ve buna karşı çıkmış olanlar da “davaya ihanet etmekle” suçlanıyor!

Bu teze karşı çıkanlar ne diyor?

Onların dediklerini en güzel olarak Mehmet Ali Şahin’in açıklamaları ifade ediyor!

Mehmet Ali Şahin bir siyasetçinin koluna 700 bin liralık saat takamayacağını ve Kur’an-ı Kerim ile dalga geçilemeyeceğini savunarak “Yüce Divan’a gitmeleri” yolunda oy kullanan AKP’lilerin tepkilerini bu şekilde dile getirdiklerini ileri sürüyor!

Hâl böyle olunca “dava arkadaşlarına ihanet ettiler” diye suçlananların, “Hangi davaya ihanet ettik?” diye soru sormaları kaçınılmaz oluyor!

“Yolsuzluk davasına mı ihanet ettik yoksa Kur’an-ı Kerim ile dalga geçilmesi davasına mı ihanet ettik” deseler onlara nasıl bir cevap verileceğini doğrusu çok merak ediyoruz!

Kendilerinden bu tür konularda çok farklı çıkışlar beklenen isimlerin dönemin Başbakanı ve bugünün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı koruyup kollama adına gösterdikleri bu çabayı anlamakta güçlük çekiyoruz!

Keşke bugün savunmasını yaptıkları yolsuzlukla suçlanan o isimler Yüce Divan yolunun kapatılması ile değil de orada aklanmış olsalardı! O zaman onları savunmak kadar yapılan suçlamaları karşılamak da çok rahat olurdu!

Şimdi sıradan bir söylemle yani, “Dava arkadaşlarına ihanet ettiler” suçlaması ile onları köşeye sıkıştırmaya çabalayanlar aslında toplumsal vicdanda mahkûm oluyorlar!

Ne yazık ki bunun farkında bile değiller! Bu dostlarımıza yolsuzluk suçlamalarına böylesine “sudan bahaneler” ile karşı çıkmanın çok tutarlı bir yöntem olmadığını hatırlatmak isteriz! Çünkü durduk yerde kaybediyorlar!

Zeki Ceyhan / Milli Gazete

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500