İlk günkü gibi aynı aşk ve heyecanla!

23.01.2015 15:57:11

Kuruluşundan itibaren onlarca yıl yayın hayatına görüşlerinden milim sapmadan, aynı çizgide devam edip, daima hakkın ve haklının yanında yer alarak, gerçeği eğip bükmeden, kırıp dökmeden hikmetle insanlara anlatmak kolay bir iş değildir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Ümmetin gözbebeği Milli Gazete

Kuruluşundan itibaren onlarca yıl yayın hayatına görüşlerinden milim sapmadan, aynı çizgide devam edip, daima hakkın ve haklının yanında yer alarak, gerçeği eğip bükmeden, kırıp dökmeden hikmetle insanlara anlatmak kolay bir iş değildir.

Yeryüzündeki Müslümanların gündemini belirleyen ve acılarını paylaşıp dünyaya yansıtan oydu. Bundan dolayı “ümmetin yeryüzündeki sesi” tanımını hak etti. Böyle bir gazetenin farkı, ancak yokluğunda ortaya çıkar.

Mazlum coğrafyaların sesi olarak yayınlarında şahsı/cemaati değil; yanlışı hedef alır. “Müslümanlar kardeştir” ilahi düsturuna yaşayarak sahip çıkar.

***

Bu sütunu hariç tutarak söylüyorum, yazarları da fark atıyor. Yazılar, insana bilgi ve şuur veriyor, ufuk açıyor.

Hemen her alanda doyurucu yazılar vardır. Eğitim, fıkıh, kadın, tarih, edebiyat, özlü kulis, dış politika, İslam dünyası ve strateji gibi her alanda aynı hedefe kilitlenmiş değişik bakış açılarıyla yazılar ve tabi ki gündemi yorumlayan kılçıklı şiirler.

Dahası, estetik, spor, aile, tefsir, adil düzen ve idealist düşünce yazıları burada bulunur. Geyik muhabbeti tarzında gönül eğlendirmeye yer yoktur.

Okuyucusuyla bir bütün olduğundandır ki, aşırılıktan uzak, mutedil çizgiyi korumuş ve öğütlemiş neticede Hakkari’den Hatay’a, Van’dan İzmir’e tüm okuyucuları aynı bakış açısı ve şuura sahip olmuştur. Bu küçümsenecek bir başarı değildir.

Okurlarının, “reklamlarını” bile satır satır okuyarak gönül bağı kurduğu bir gazete olarak; kitap gibi, günlerce birikmişlerini severek okursunuz.

Yurt dışına çıktığınızda evde dönünceye kadar muhafaza edilecek ve hepsi tek tek okunacak gazetedir. Çoğu kimse için, sabah ilk ihtiyaç, enerji ve hayat kaynağıdır.

***

Bir “şuur” kaynağı olarak nicelerini yetiştirdi. Kimler geldi geçti de, o hep ilk günden beri durduğu çizgide yoluna devam etti. Tiraj kaygısı gütmeden mücadelesini sürdürdü. O bir ekol, o bir okuldu.

“Duyguları okşayan” değil; fikirlere tercüman olan, gündemin gizli noktalarını keşfedip ortaya koyan ve sükûneti elden bırakmadan çözüm üreten bir yayın olarak, muhtevası dolu, “gaz almayan” bir gazete.

Her zaman vakur, hakkın ve hakikatin yanındadır. Ülkemiz ve İslam âleminin yaşadığı sıkıntılı durumlarda yangına körükle gitmek yerine, meselelere soğukkanlılıkla yaklaşarak yol gösterici olmuştur.

Zulme karşı direnişinde ve mazlumu savunmada heyecanını hiçbir zaman yitirmemiştir. Hayatı boyunca adının başındaki “milli” unvanına sahip çıkmış, milli ve manevi değerleri ön planda tutmuştur.

Rahmetli Erbakan Hocamızın tabiriyle, “dört fakülte” bitirmeye bedel gazeteyle nice yıllara…

İyi ki varsın Milli Gazete…

Dr. Necmettin ÇALIŞKAN / AJANS5.COM


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,5 puan)/6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500