Ne Hissettiğin Değil, Ne Yaptığın Önemlidir

21.01.2015 10:52:57

Gerçeklerin gizlendiği, dillendirilemediği bir dönemde gerçekleri haykırmak insanın onuruyla alakalıdır. Bu onurun yaşatılmasıyla ancak siyasete şahsiyet, ekonomiye bereket, adalete hürriyet yeniden kazandırılabilir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Gerçeklerin gizlendiği, dillendirilemediği bir dönemde gerçekleri haykırmak insanın onuruyla alakalıdır. Bu onurun yaşatılmasıyla ancak siyasete şahsiyet, ekonomiye bereket, adalete hürriyet yeniden kazandırılabilir. Ülke sorunlarımızın derinlik isteyen, orta ve uzun vadeli yatırımlar isteyen meseleler olması, bu onurun sergilenmesinin hem zorluk hem de önem derecesini göstermektedir. Böyle bir dönemde durduğunuz yerin önemi büyüktür. Bu gerçeklerin farkında olanlar bilmelidir ki; durduğu yerde geleceğe yön veriyor olacaklar.

Hissettiğini söyleyen ama gereğini yapmayanların yaşadığı ve yaşattığı çelişkiler sürekli artıyorsa durduğun yeri sorgulama vaktidir. Hislerin kime yarıyor, yaptıkların kime yarıyor? Şehirlere dikilen AVM’ler ekonomik gelişmişliğin değil, küresel sömürünün bir göstergesi oluyorsa, açlık sınırı 1200 lira iken, asgari ücreti 956 lira olarak ilan ediliyorsa, üretenden çok, banka patronları kâr sağlıyorsa önce kendini sorgula! Kendini sorgulamak adına bil ki: bütün bunlar sen varken oldu? Siyaset, bir erdem ve ahlak vesilesi olmaktan uzaklaşıyorsa, bu sen varken oluyor! Her şey anlamını yitiriyor, insanlar yaptıklarıyla değil, hissettikleriyle yol almaya çalışıyorsa, bu sen varken oluyor! Rahatlatıcı söylemlerle ayakta duranlar, vicdanındakini söylediği halde önüne konulanı yapanlar, sen varken bunları yapıyor! Biliyor musun; İnsanı değil, sistemi yaşatan bu anlayış, sen varken sürüyor!

Sen varsan, milletin ümidi sürekli azaltan, heyecanını sürekli sömüren bir siyaset yol alamaz. Sen varsan, iktidarlar, yaptığı her uygulamanın faturasını seçim sonuçlarıyla gizlemeye çalışamaz! Sen varsan, dün ak dediğine bugün kara, bugün kara dediğine yarın ak diyenler güven veremez. Sen varsan, milletin güvenini sarsan, tercihini boşa çıkaranlar 2023’den, “yeni türkiye”den dem vuramaz! Sen nerde varsın? Yeni bir dünya umudunu zinde tutanlardan mısın? Fani hayatın zorluklarının üstesinden gelmenin azim ve kararlığıyla yol alanlar, sadece hissettikleriyle değil, yaptıklarıyla farkını ortaya koymak zorundadır.

Her şey bir insan ile başlar, anın sorumluluğunu yerine getiren bir insanla! O insan bir şehri, bir şehir bir ülkeyi, bir ülke dünyayı değiştirir. Artık gencinden yaşlısına herkes adam gibi adamlar peşinde yürümek istiyor. Özlenen ve yolları gözlenen adam olmak isteyenler, omuzlarına bugünün, bu anın ne yüklediğine bir baksın! Emin ol, günü kurtaran, gelecekten çalan siyaseti sona erdirecek onurlu duruş buradadır ve sen varsan, bu onur teminat altındadır!

İbrahim Veli / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,3 puan)/11
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500