İktidar sarhoşluğu!

21.01.2015 10:53:56

Uzun süre iktidarda kalmanın beraberinde bir takım mahzurları getirdiği artık açıkça ortaya çıkmış bulunuyor! Adına, “İktidar sarhoşluğu” denilen şey tam karşımızda duruyor!

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Uzun süre iktidarda kalmanın beraberinde bir takım mahzurları getirdiği artık açıkça ortaya çıkmış bulunuyor!
Adına, “İktidar sarhoşluğu” denilen şey tam karşımızda duruyor!

Adamlar bu iktidar sarhoşluğunun verdiği şuur bulanması içinde konuşuyorlar ve partilerine oy verenleri “milletin dostu” vermeyenleri ise “milletin hasmı” ilan ediyorlar!

AKP’ye karşı olan millete de karşı olurmuş!

AKP’ye hasım olan millete de hasım olurmuş!

Yahu bu nasıl mantık?

“Amuda kalkmış mantık” diyeceğiz ama “amuda kalkmış mantıktan” bile böylesine abes laflar çıkmaz!

Bunlar tamı tamına “iktidar sarhoşluğu” içinde söylenmiş laflar olsa gerek!

Milleti kendileri ile özleştirerek geriye kalanları “düşman” ilan eden bir anlayıştan bu ülke yararına, bu ülke insanı yararına ne beklenebilir?

Elbette hiçbir şey beklenemez!

Yakından tanımıyor olsak da haklarında hüsn-ü zan beslediğimiz insanlar tarafından sarf edilen bu sözler karşısında, “Rabbim aklımıza mukayyet ol” diye dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor! Kendilerinden bu tür laflar sadır olmadan önce onları “aklı başında” insanlar olarak biliyor ve hini hacette “birlikte” hareket edilebilecek tipler olarak görüyorduk! Meğer adamlar çoktan uçmuşlar! Ve “akla karayı, beyaz ile siyahı” çoktan birbirine karıştırmışlar!

İktidar partisinin icraatlarını onaylamamak niye millete hasımlık olsun ki!

Bırakın millete hasımlığı böyle bir karşı duruş iktidara hasımlık olarak bile algılanmamalıdır! Eşyanın tabiatı gereği “iktidarın” olduğu yerde “muhalefette” olacaktır!

Siz, sadece iktidarı milletin “ta kendisi” olarak görür ve muhalefeti “hasım” olarak tanımlarsanız “bir çuval inciri” berbat etmiş olursunuz!

Nitekim şimdi yapılan da odur!

Yani “bir çuval incir” berbat edilmiştir!

Akl-ı selim saf dışı bırakılınca olacağı budur! Sağlıklı bir kafadan bu tür sözlerin çıkması mümkün değildir!

Bu tür sözler olsa olsa “iktidar sarhoşluğu” ile kendinden geçmiş kafalardan sadır olabilir!

Umarız iktidar partisinin öteki yetkilileri şayet kendileri de iktidar sarhoşu olmamışlarsa böylesine açıklamalar yapan arkadaşlarını uyarır ve ona, “Kendine gel yahu bunlar nasıl laf böyle?” derler!

Zeki Ceyhan / Milli Gazete


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,6 puan)/13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500