Bazı Sorular

17.01.2015 10:16:51

Kur’an ve Peygamberimiz (Salat ve selam olsun ona) biz mü’minleri, kafirlerle dost olmaktan, onları kendimize velî, idareci edinmekten men’ ediyor. Ticaret buna girer mi?

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

SORU: Kur’an ve Peygamberimiz (Salat ve selam olsun ona) biz mü’minleri, kafirlerle dost olmaktan, onları kendimize velî, idareci edinmekten men’ ediyor. Ticaret buna girer mi?
CEVAP: Yasak olan, dostluk ve velayettir. Müslümanlar başlangıçtan bu güne onlarla ticaret yapagelmiştir. Yeter ki aldatılmayalım.

SORU: Çocuklarını misyoner mekteplerinde, seküler eğitim kurumlarında, deccal okullarında okutmak caiz midir?

CEVAP: Caiz değildir. Müslümanların, çocukları için gerçek İslam okulları açmaları, bunlarda Kur’ana, Sünnete, Şeriata uygun eğitim vermeleri, vasıflı ve güçlü Müslüman nesiller yetiştirmeleri vaciptir. Zaruret varsa, çocuğun imanını kurtarmak ve ona paralel ve alternatif islamî eğitim vermek şartıyla istisnâî olarak misyoner ve deccal okullarında çocuk okutulabilir.

SORU: Cuma ezanı okununca dükkanların, işyerlerinin, büroların kapatılması, ticarete, alış verişe ara verilmesi şart mıdır?

CEVAP: Kur’an Cuma vakti işi gücü ticareti bırakıp Allahı zikr etmeye (namaza) gitmemizi kesin olarak emr ediyor. Cuma namazından sonra alış veriş yapılmaz. Büyük günahtır. Bu esnada yapılan ticaretin hayrı, kazanılan paranın bereketi olmaz.

SORU: Haram para ile İslama hizmet edilebilir mi?

CEVAP: Karı satarak, faiz alarak, içki ticareti yaparak, kumar oynatarak, eşkıyalık yaparak, rüşvet alarak ve bunlara benzer haram gelirlerle İslam hizmet edilebileceği iddiası şeytanî bir kuruntudan ibarettir.

SORU: Allaha şirk koşanları övmenin, onların ehl-i necat ve ehl-i Cennet olduğunu iddia etmenin hükmü nedir?

CEVAP: Küfürdür.

SORU: Kadın ile erkek mutlak olarak eşit midir?

CEVAP: İnsan olarak eşittir ama mutlak eşitlik yoktur. Bazı konularda kadınlar erkeklerden üstün, bazı konularda erkekler onlardan üstündür.

SORU: İslam ailesinin reisi kimdir?

CEVAP: Erkektir.

SORU: En güzel, en kârlı, en iyi ticaret hangisidir?

CEVAP: Allah ile yapılandır… Allah, bir hayra, dilerse yedi yüz kat sevap ve ücret verir. Hayırsever mü’minleri Cennetine koyar, onları ebedî saadetle ödüllendirir. Ne güzel bir ticarettir O’nunla yapılan ticaret.

SORU: Bir Müslümanın ihtiyacı 70 bin liralık bir otomobil iken, o 170 bin liralık oto alırsa bunun hükmü nedir?

CEVAP: İsraf etmiş, büyük günaha girmiş, şeytanın kardeşi olmuş olur.

SORU: Deccalları, kezzabları, Firavunları, Hamanları, Tağutları sevmenin hükmü nedir?

CEVAP: Bu konuda ilmi varsa küfürdür. Pek kara cahilse uyarılması, bilenler üzerine vaciptir.

SORU: Doyduktan sonra yemenin hükmü nedir?

CEVAP: Haramdır. İstisnaları vardır: Misafirlikte ev sahibini memnun etmek için, uzun Ramazan gününü akşamında biraz (çok değil) ölçüyü kaçırmak, binde bir yediği nadir bir yemek ve tatlıdan birkaç lokma daha yemek…

SORU: Dinde ikrah (zorlama) yoktur hükmü Müslüman olanlar için geçerli midir?

CEVAP: Değildir. Gayr-i Müslimlere ikrah yapılamaz, yani onlar Müslüman olmaya zorlanamaz. Müslümana namaz, oruç, zekat ve diğer konularda olumlu ve uygun şekilde baskı yapılır.

SORU: Ahlakı Kur’ana ve Sünnete uymayan, açıkta ve açıkça büyük günah işleyen bir Müslüman nasıl bir Müslümandır?

CEVAP: Ahlaksız kötü, fâsık-ı mütecahir, vasıfsız moloz bir Müslümandır.

SORU: Kaç türlü tesettür vardır?

CEVAP: İki türlü… Birincisi Kur’anın, Sünnetin, Şeriatin istediği hakikî ve haysiyetli tesettür; ikincisi şeytanî ve rezil tesettür. Bu ikinci tesettürde bürünen kadınlar, nâmahrem erkeklerin şehevî bakışlarını, açık kadınlardan daha fazla çekiyor. Neuzübillah!...

SORU: Türkiyeli bir Müslüman için okur-yazarlık ne demektir?

CEVAP: Türkçeyi (icabında Kürtçeyi ve diğer elsine-i islamiyeyi) İslam ve Kur’an harfleriyle yazıp okumaktır. Sadece Lâdinî Latin alfabesiyle okuyup yazabilmek tam okur-yazarlık olmaz.

SORU: Açık saçık ahlaksız iffetsiz dinsiz kadınlarla zina etmek serbesttir diyene ne lazım gelir?

CEVAP: Küfür ve tecdid-i iman ve nikah lazım gelir.

SORU: Çocuklarına ilmihal öğret(tir)meyen ana baba suçlu ve sorumlu olur mu?

CEVAP: Olur… Yedi yaşına giren çocuklar namaz alıştırılmalı, büluğa erdikten sonra onlara namaz kıldırılmalıdır.

SORU: Lüks ve israfın dinimizde hükmü nedir?

CEVAP: İsraf haramdır, Kur’anda ve Sünnette kötülenmiştir. İsrafa helaldir diyen kafir olur. Helaldir demeden, günah olduğunu bilerek yapanlar fasık olur. Lüks hayat israfa yol açar.

SORU: İmam ne demektir?

CEVAP: Mü’minlerin başkanı, önderi, emîri demektir. Râşid, âdil, âbid, muttaqi, ahlaklı ve faziletli bir İmama mü’minlerin biat ve itaat etmeleri gerekir.

SORU: İslam dünyasında Ümmet birliği ve kendisine biat ve itaat edilen bir İmam olmazsa ne olur?

CEVAP: Bugün olduğu gibi kaos, anarşi, tefrika, fitne, fesat, zillet, esaret, rezillik, rüsvaylık, perişanlık olur.

SORU: Beş vakit farz namazlarını hür ve mukim erkeklerin cemaatle kılmaları zorunlu mudur?

CEVAP: Evet, dört mezhepte de zorunludur. Hanefî mezhebinde, cemaat katılmamak için yirmi küsur şer’î özür vardır. Bunların dışındaki bahaneler şeytanî kuruntulardır. Şer’î özrü olmayan Müslümanın cemaate katılmama tercihi ve şansı yoktur.

SORU: Her imamın ardında namaz kılınabilir mi?

CEVAP: İtikadındaki bozukluk ve bid’at kendisini küfre götürmeyen, istibra nedir bilen, ayakta tebevvül etmeyen, müşebbihe ve mücessime sapık mezheplerine mensup olmayan, namazı doğru kıldıracak kadar fıkıh bilen, Deccala taraftar olmayan her Sünnî imamın ardında namaz kılınabilir,

SUAL: Müslüman holiganlık yapabilir mi?

CEVAP: Holiganlık, militanlık, fanatizm kötüdür, mezmumdur, mü’mine yakışmaz. Müslüman cemaat ve tarikat konusunu geçtik, hiçbir konuda holiganlık yapamaz.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/18
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500