Sil baştan, sil baştan, bu sistemsizlik nereye kadar!

09.01.2015 14:57:43

Gündem her ne kadar spor ve futbolda yabancılaşma tartışması olsa da, benim gündemim ise, bu anlamsız sistemsizlik ve pansuman tedavilerinden ne zaman vazgeçilecek, onu merak ediyorum.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygıdeğer dostlarım,

Gündem her ne kadar spor ve futbolda yabancılaşma tartışması olsa da, benim gündemim ise, bu anlamsız sistemsizlik ve pansuman tedavilerinden ne zaman vazgeçilecek, onu merak ediyorum. Bu günkü yazıma başlarken can alıcı bir cümle kurmak istiyorum. Tarih; bir gün bu memleketi sistemsizlik karmaşasına mahkûm edenlerden mutlaka hesap soracaktır.

Değerli sporseverler, geleceği emanet ettiğimiz gençler ve sporcu kardeşlerim, Asla umutsuzluğa kapılmayın. Eğer inanıyorsanız, bu sistemsizlik hengâmesinden galip gelecek ve hesap soracak olanda sizlersiniz.

Ülkemizde; geçmişten günümüze iki varsayım, iki çelişki süre gelmiştir.

Çağdaş adıyla, batılılaşma ve yabancı hayranlığı, benim deyiminle taklitçi zihniyet.

Diğer varsayım, tamamen öz kaynaklara yönelme ve kendimize ait potansiyelleri harekete geçirme hamlesi. Bu iki varsayım da askıda olan, tam bir sonuç getirmeyen, sadece anlamsız bir çelişkiden ibarettir.

"Bilim, Çin'de de olsa alınız" buyurmuştur. Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (S.A.V) Efendimiz.

Bilgi, bilim, tecrübe ve teknoloji bütünün vazgeçilmez parçalarındandır.

Bilmemiz gereken temel nokta, her türlü bilimde, teknolojiden, tecrübeden ve en önemlisi kaliteli demolardan (bu yabancı olsa da) faydalanmak zorundayız. Yeter ki; amaç ülkedeki kalite standartlarını artırmak olsun. Ben, yabancı hayranlığı diye tabir edilen taklitçi zihniyetin altında bir ganimet paylaşımı olduğunu düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda bu ortaya çıkacaktır. Niyet salih olduktan sonra akıbet hayır olur. Genç nesillerin kaderi yeterki iyi niyetli, ehil yöneticilerin eline geçsin. Ülke sporuna baktığımızda, birçok farklı branşta kendi potansiyellerimize yapılan bilgi, bilim, teknoloji ve tecrübe içeren planlı ve sistemli dokunuşla başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Ülke standartlarına ve insani hassasiyetlere uygun bir sistemimiz ehil yöneticilerimiz olsun.

Başarıda yetenekli ve kaliteli potansiyeller mutlaka ortaya çıkacaktır.

Selam ve dua ile

Adem YILDIZ / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,3 puan)/6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500