Günaha götürür Noel Baba Namaza götürür Dem Baba

26.12.2014 17:11:26

Anadolu Gençlik Derneği (AGD üyesi yaklaşık 100 öğrenci, Beyazıt Meydanı'nda toplanıp Yılbaşı kutlamalarını protesto etti.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Anadolu Gençlik Derneği (Agd üyesi yaklaşık 100 öğrenci, Beyazıt Meydanı'nda toplanıp Yılbaşı kutlamalarını protesto etti.
Yılbaşı kutlamaları sırasında uyuşturucu, kumar ve alkol gibi kötü alışkanlıklarda artış olduğunu öne süren eylemciler, Müslümanların Yılbaşı kutlaması yapmaması gerektiğini belirttiler. "Sözümüz Müslüman'a: Harama Sürükler Noel Baba, Namaza Götürür Demba Ba" yazılı pankart dikkat çekerken, grup sık sık tekbir getirip slogan attı
.
Kur'an-ı Kerim okunan eylemde topluluk adına basın açıklamasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Beyazıt Yerleşkesi Başkanı Ömer Sirkeci, "Müslüman olduğu halde Noel'i kutlayanlara sesleniyoruz. Ey Mümin kardeşimiz, Noel Hristiyan aleminin bayramıdır. Bizim için hiçbir kutsallık ifade etmez. Hristiyanların bayramını bile bile kutlamak imanı tehlikeye atan bir unsurdur. Bu cehaletten bir an önce kurtulmak gerekir. Biz Hristiyanın kutsalına değil, Müslümanın kutlamasına karşıyız" dedi.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,9 puan)/15
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500