Hidayet Karaca tutuklandı, Ekrem Dumanlı serbest!

19.12.2014 15:49:02

Ekrem Dumanlı serbest bırakıldı.. Hidayet Karaca ise tutuklandı...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Paralel yapı iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkındaki Mahkeme kararı açıklandı.

Ekrem Dumanlı serbest bırakıldı. Hidayet Karaca ise tutuklandı. 4 kişiye tutuklama geldi. Dumanlıya yurtdışına çıkma yasağı getirildi.

Tutuklanan diğer isimler ise eski emniyet müdürü Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve Mustafa Kılıçaslan...

TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİLİĞİ VE ÜYELİĞİNDEN...

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamında Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca "terör örgütü yöneticiliği", Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve Mustafa Kılıçaslan ise "terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla tutuklandı.

HİDAYET KARACA KİMDİR

Samanyolu Yayın Grubu genel müdürü ve Samanyolu Haber TV'de program sunucusu. 18 Ağustus 1963 yılında Çankırı'da Doğdu. İlk, Orta ve Lise öğremini İstanbul'da tamamladı. 1983 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlik Fakültesi Makine bölümünü kazandı ve aynı Üniversitede master programını bitirdi. Celal Bayar Üniversitesi'nde Doktorasını tamamladı. İzmir'de Zaman Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi olarak çalıştı.

Ege Bölgesi Temsilciliğinden sonra, iki yıl aynı gazetenin Ankara Temsilciliğini yaptı. Şu an; Uluslararası yayın yapan (STV) Samanyolu Televizyonu'nun 1999'dan beri Genel koordinatörü olarak görevine devam etmektedir. Basın Konseyi Yüksek Kurul üyesi, Televizyon Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi olup, evli ve iki çocuk babasıdır.
10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500