Hayri İnönü Sarıgül iddialarını yalanladı

18.12.2014 17:14:36

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü, önceki başkan Mustafa Sarıgül’ün ailesini tehdit ettiğini ileri sürmüştü. Hayri İnönü bugün yaptığı açıklamada eşini yalanladı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

CHP Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü, Hürriyet gazetesine verdiği röportajda, Şişli Belediyesi'nin eski başkanı Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini söylemişti. Mustafa Sarıgül, röportajın yayınlandığı gün yaptığı açıklama ile iddiaları reddetti ve partisinin yıpratılmasının amaçlandığını söyledi. Bu açıklamadan saatler sonra da Hayri İnönü bir açıklama yayınladı ve eşinin röportajını “tedirgin ve korkmuş bir annenin duyguları” olarak tanımladı.

Hayri İnönü: Eşim şahsımı töhmet altında bırakmaktadır

Şişli Belediye Başkanı, eşinin röportajı ve Mustafa Sarıgül’ün konu hakkındaki açıklamasından sonra aşağıdaki açıklamayı yaparak eşini yalanladı. Eşinin açıklamasını “tedirgin bir annenin duyguları olarak tanımladı. Eşinin Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül il arasındaki ilişkiyi birbirine karıştırdığını öne söyledi. “Algıların yanıltılması kabul edilemez” dedi. Açıklama şöyle:

İhsan Özkes: Hayri İnönü'ye iki kez sorduk 'tehdit yok' dedi

Şişli Belediye Başkanı ile Mustafa Sarıgül arasında yaşanan sorunu çözmek için görevlendirilen CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada Hayri İnönü’nün tehdit iddiasını yalanladığını söyledi:

"Hayri İnönü'ye, Sarıgül'ün kendisini tehdit ettiğine dair basında yer alan iddiaları hem İstanbul'da ben sordum hem de Ankara'da Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu sordu. İnönü, her iki sefer de kendisinin tehdit edilmediğini söyledi"

Nazlı İnönü: Sarıgül ölümle tehdit etti

Hayri İnönü’nün eşi Doç. Nazlı İnönü, Hürriyet gazetesine verdiği röportajda Mustafa Sarıgül ve aynı zamanda Şişli Belediye Başkan Yardımcısı olan oğlu Emir Sarıgül’ü suçlamış ve açıklama trafiğini başlatmıştı. Hayri İnönü’nün çalışmasının engellenerek istifa etmeye zorlandığını ve bu sayede Emir Sarıgül’ün Belediye Başkanı olmasının amaçlandığını iddia etti. Nazlı İnönü, bu uğurda ABD’de yaşayan oğullarının da tehdit edildiğini şu sözlerle iddia etti:

"Eşimle konuştuğunda. Oğullarım ABD’de oturuyorlar. İkisi çalışıyor, biri okuyor. Eşim geçen ay belediyede bazı değişiklikler yapmıştı. Değişikliklerde tehdit etmiş ve oğullarımıza New York’ta 750 bin dolara mafyadan adam tuttuğunu söylemiş. Onun üzerine eşim apar topar ABD’ye gitti, çocukları bilgilendirmek amacıyla. Ve beni kaçıracağını da ima etmiş, ‘Nazlı Hoca’yı aldırıyorum şimdi’ demiş… Ayrıca bana cep telefonumdan da mesaj attı Sarıgül. Ertesi sabah atmış.

‘Benim çocuklarım uyumadılar, mutsuzlar. Seninkiler mutlu olsun.’ diye bir mesaj.”

Mustafa Sarıgül: CHP’yi yıpratmaya yönelik çirkin bir oyunun parçası
Şişli Belediyesi'nin eski başkanı Mustafa Sarıgül röportajın yayınlanmasının ardından bir açıklama yaptı ve Nazlı Sarıgül’ün iddialarını reddetti ve şu açıklamayı yaptı:

"Bugünkü Hürriyet gazetesinde yer alan bir haberde, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü, şahsımla ilgili gerçek dışı suçlama ve iftiralarda bulunmaktadır. Söz konusu suçlamalar tamamen gerçek dışıdır ve çirkin bir iftiradan ibarettir… Milletvekilimiz Sayın İhsan Özkes'in de huzurunda yapılan görüşmelerde farklı konuşup, daha sonra gerçek dışı suçlama ve iftiraya kalkışmak nasıl bir ruh halidir, doğrusu anlamak mümkün değil. Bir kez daha kamuoyu bilmelidir ki, şahsıma yönelik suçlamaların gerçekle uzak yakın bir ilgisi yoktur ve tamamen iftiradan ibarettir. Son dönemde bu konudaki açıklamaları yan yana koyduğumuzda; bunun şahsımı ve mensubu bulunduğum CHP’yi yıpratmaya yönelik çirkin bir oyunun parçası olduğunu düşünmemek elde değildir.”

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500