İrtica Hortlakçıları görev başında!

17.12.2014 10:43:52

Sermayesi tükenmiş yayıncılık anlayışı İlkesizlik üzerine kurulu dünya bakışı

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Bulduğu her fırsatta İslâmi değerlere olan kinini kusan Aydınlık gazetesi bu kez kantarın topuzunu yine kaçırdı. Bazı anaokullarında çocukların Kur’ân-ı Kerim dersi almasını ve namaz kılmasını sıra dışı bir olaymış gibi “İrtica Anaokulunda” başlığıyla sürmanşetten veren gazete, bu milletin değerlerine olan düşmanlığını bir kez daha gösterdi.

Rahmi Yolcu'nun Haberi

Aydınlık Gazetesi dünkü sayısında bir anaokulunda namaz kılan çocukların fotoğrafını yayınlayarak ‘büyük bir gazetecilik başarısı’na imza attı! Namaz kılan çocukları ‘İrtica Anaokulunda’ ifadeleriyle veren karanlık gazete, namaz kılmayı, Kur’ân-ı Kerim okumayı bile siyasetle ilişkilendirerek İslâmi her türlü fiile olan alerjisini gün yüzüne çıkardı.

İslâmi Eğitim Suçmuş Gibi Verdiler

Milli Eğitim Şûrası’nda Milli Eğitim Şûrası’nda alınan ‘değerler eğitimi’ kararlarını öne sürerek bazı kreş ve anaokullarının bu kararları çok önceden uyguladığını ifade eden gazete trajikomik bir yayına imza attı. Konya’da ve Beylikdüzü’ndeki iki anaokulunun sosyal paylaşım sitesi hesaplarından paylaşılan ve herkesin kolayca ulaşabileceği fotoğrafları göstererek ‘dini eğitim veren bazı kreşleri tespit ettik’ diyen Aydınlık, kreşte çocuklara İslâmi eğitim verilmesini bir suçmuş gibi lanse etti.

Namaz Kılmayı Kur’ân-I Kerim Okumayı Hedef Gösterdiler

“Bu okullarda “değerler eğitimi” adı altında verilen derslerde, İslam’ın ve imanın şartlarıyla ahlak kuralları öğretiliyor; tıpkı Şûra kararlarında olduğu gibi, Kutlu Doğum Haftası, aşure günü ve hicri yılbaşında kutlama etkinlikleri yapılıyor. Bazı kreşlerde Kur’an ve cüz dersleri de verilirken, bazılarında ise her bir çocuk için ayrı Kur’an ya da dua günleri düzenleniyor’” ifadeleriyle söz konusu anaokulunu hedef alan gazete, İslâmi hassasiyetlere olan kinine siyasi kılıflar giydirerek alışıldık bir rezalete soyundu.

Dini Eğitimler Hedef Tahtasında

Aynı yayında, “Aydınlık’ın tespit ettiği bir diğer anaokulu, Beylikdüzü’nde faaliyet gösteren Gelecek Nesil Minikler Akademisi...” ifadesiyle “gazetecilik başarısı”nı perçinlemeyi de ihmal etmeyen gazete, anaokulunun “sosyal medya hesaplarından çeşitli ayet ve hadislerle okuldaki dini faaliyetlere ilişkin fotoğraflar da paylaşılıyor” dedi ve ekledi: “Akıllı Minikler Anaokulu’nun facebook sayfasında yapılan etkinliklere ilişkin yazılar ve fotoğraflar paylaşılıyor. Değerler eğitimi dersine ilişkin, bir ay önce paylaşılan bir albümde, 3-4 yaşlarındaki çocuklar “elhamdülillah, yerhamukellah, yehdina ve yehdikümullah” gibi Arapça kelimeleri öğrenirken görülüyor. El sanatları dersinde ise öğrenciler, kağıttan cami maketi yapıyor.”


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500