Erdoğan: Ölümü İçinde Öldüren Hiçbir Şeyden Korkmaz

17.12.2014 21:19:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya'da düzenlenen 741. Vuslat Yıldönümü'nde, 'Ölümü içinde öldüren kişiyi artık Allah'tan başka kimse korkutamaz' dedi.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da düzenlenen 741. Vuslat Yıldönümü'nde (Şeb-i Arus) konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ölümü içinde öldüren kişiyi artık Allah'tan başka kimse korkutamaz" dedi.

Erdoğan, "Asırlar geçse de, beden ölse de millet ölmemiştir. Yaratan'a dayanan millet her operasyona karşı ayakta kalabilmiştir. Osmanlı Devleti dağıldığında bu milletin bittiğini zannettiler ama bu millet cumhuriyet baharı için yaprak dökmüştü." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

İÇİNDE ÖLÜM GEÇEN MESAJ

"Bir vatanımız varsa bu Hz. Mevlana gibi gönül dostları sayesindedir. Kişi Rabbine dayanmışsa yalnız değildir. Ölümü içinde öldüren kişiyi artık Allah'tan başka kimse korkutamaz.

"OSMANLI DEVLETİ DAĞILDIĞINDA..."

Dergahına umutsuzluğu, ikiliği, fitneyi asla yaklaştırmadığı için bu millet sarsılsa dahi asla çökmemiş, yıkılmamıştır. Asırlar geçse de, beden ölse de millet ölmemiştir. Yaratan'a dayanan millet her operasyona karşı ayakta kalabilmiştir. Osmanlı Devleti dağıldığında bu milletin bittiğini zannettiler ama bu millet cumhuriyet baharı için yaprak dökmüştü."

"İHANET ER YA DA GEÇ ANLAŞILIR"

Kimin aşk, kimin ihanet dolu olduğunu bu millet er ya da geç anlayacaktır. O maske takanlar rezil olurken onların peşine düşenler de hayal kırıklığı yaşarlar. Bu millet sahte peygamberlere, sahte mehdilere, modern Yezidler'e karşı hep uyanık olmuştur. Bu aziz millet her bir ferdiyle uhuvviyetin mayasıyla mayalanmıştır.

İnsan olarak, can olarak birbirimize saygımızı, hürmetimizi her ne olursa olsun kaybetmeyeceğiz. Uzunca bir yaprak dökümünün ardından yeni bir bahara, yeni bir uyanışa, yeni bir Türkiye'ye uyanıyoruz. Şimdi düne ait sorunlara çözüm bulma zamanıdır. Şimdi yeni şeyler söylemek, yeni Türkiye'ye doğru akmak zamanıdır."


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3 puan)/7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500