Ehil Başkanlar Özerk Federasyonlar Ve Gerçek Başarının Sırrı

16.12.2014 19:02:11

Saygı değer dostlar, ehil olmak veya ehliyetli olmak bizim temel etik değerlerimizin öncellikli hassasiyetlerinin temel taşlarındandır hatta ehliyetsizlik kıyamet alametidir. Tarihimiz bu ehliyetlilik anlayışına daima bağlı kalmıştır, asla taviz verilmemiş ehliyet tesbiti için hassasiyet gösterilmiştir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar, ehil olmak veya ehliyetli olmak bizim temel etik değerlerimizin öncellikli hassasiyetlerinin temel taşlarındandır hatta ehliyetsizlik kıyamet alametidir.

Tarihimiz bu ehliyetlilik anlayışına daima bağlı kalmıştır, asla taviz verilmemiş ehliyet tesbiti için hassasiyet gösterilmiştir.

Nedir ehliyet?

Bir insanın bir iş konusundaki donanımlı olması diye tanımlansa da ben bu tanımın tam ve sağlıklı olmadığını düşünüyorum.

Ülkemizdeki ehliyetlilik veya ehliyet anlayışı maalesef sadece güvene odaklıdır.

Ben ehliyetin ve liyakatin ilmi bilginin yanında yönetimsel kabiliyet ve buna ek olarak ise insani hassasiyetlerin ne ciddiye alınarak tam liyakat ve ehliyet sahibi olması gerektiğini düşünüyorum.

Günümüzde yetkilerde sadece yetkililerin olması ve maalesef idarecilik kültürünün yok olması, yani bir birimizi yönetme değil bir birimizi idare etme kültürünün yerleşmesi gerektiğine inanıyorum.

Siyasal, sosyal ve sportif olarak devlet yapısında gösterilecek hassasiyet ülkemizin müreffeh yarınlar konusunda çok güzel sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Spor yönetimindeki çarpık sistemin yanında ehliyetsiz yöneticilerin de olması ülke spor politikaları konusunda bırakın yeni ve kaliteli projelerin üretilmesi mevcut seviyede gerilere doğru gitmektedir.

Devletin özerkleşme hamlesi sportif yönetimin imdadına yetişmiştir, federasyonlardaki ve branş uzmanlıklarındaki ehliyet anlayışı doğru yerleştikçe federasyondaki bir yönetici veya başkanın bir sporcunun oksijenli (aerobik) bir konumda veya oksijensiz (ana aerobik) konum ve ortamda algı ve psikolojik yapısını, algı ve fiziksel durumunu hissedebilmesi gerekmektedir.

Başarının gerçek sırrı doğru empati kurmak, doğru empati kurabilmenin sırrı, ilmi yönüyle olduğu gibi insani hassasiyet yönüyle de doğru ve yapıcı yaklaşımlar sergilemekten geçer.

Ehil yönetici liyakatli ve hassas insan, başarılı bireyler, güçlü ve dirayetli bir toplum.

SELAM VE DUA İLE

Adem Yıldız / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,4 puan)/15
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500