Cemaat medyasına operasyon

14.12.2014 09:35:31

Cemaat medyasına operasyon başladı. Ekrem Dumanlı gözaltında..

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Türkiye bu pazar sabahına yeni bir operasyon haberiyle uyandı. Polis, çok sayıda çevik kuvvetin desteğiyle Zaman gazetesinin Yenibosna'daki merkezine baskın düzenlerken, bazı dizi yapımcıları da sabahın erken saatlerinde gözaltına alındı. Hakkında gözaltı kararı bulunan kişi sayısının 32 olduğu ifade ediliyor.Flaş! Cemaat medyasına operasyon başladı. Ekrem Dumanlı için gözaltı kararı var.12 ilde operasyon yapılıyor.

Gözaltı listesinde 32 ismin olduğu belirtiliyor.

Polis Zaman Gazetesine aramaya gitti.

Van'da bir kişi gözaltına alındı.

Samanyolu Grup Başkanı Hidayet Karaca ifade için Emniyete gitti.

Samanyolu TV'de polis arama yapıyor...

Operasyonu İstanbul Terörle Mücadele yürütüyor.

İdris Balı'nda aralarında yer aldığı bir grup vatandaş ise destek olmak için Zaman Gazetesi önüne geldi.DUMANLI AÇIKLAMA YAPTI

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının yıldönümünde Zaman Gazetesi'ne polis baskın düzenledi. Twitter fenomeni Fuat Avni'nin paylaştığı gözaltı listesinde ismi geçen Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı açıklama yapıyor.

İşte Dumanlı'nın konuşmalarından satır başları:
- Buraya bizi almaya gelen beyefendiler demokratik, fiziki müdahale etmeden mesleki dayanışma olmadan, yaplan tepkiye küsüp giriyorlar. Ben de dedim, gelsinler. Kendisi gelsin diye bir şey söylemişler. Ben niye gideyim. Siz gözaltı kararı çıkarmışsınız. Gözaltına alınacak insan da sizi bekliyor. Giyinmiş kuşanmış bayram yerine gidiyor gibi bekliyorum. Niye küsüyorsunuz?

- Buraya teşrif eden emniyet yetkilisinin adını sanını bilmiyorum ama, duyuyordur. Ben buradan hitap ediyorum: Sayın müdürüm lütfen gelin ve emanetinizi alın, bekliyorum.

- Bir üzüldüğüm nokta: Kenidne haber kanalı veren bazı kanalları, bir gazeye yapılan polis baskınını, paralel operasyon alt yazısıyla veriyor. Çok ayıp, çok yazık. Yazı işleri müdürleri, genel yayın müdürlerini mesleki bir sitemle ayıplıyorum. Sonuçta bir gazete burası. Çok ayıp. Haberciyseniz, habercilik yapın. Biz de bu mesleğin bir parçasıyız. Gazeteye baskın yapılıyor.

- 20 yıllık gazetecilik yapan, 10 yıldır da gazeteyi yöneten, herkesle bir şekilde görüşen bir insanı, bu kadar yıl sonra, hakkımda soruşturma açma... Bazı meslektaşların kendilerini bu kadar gülünç duruma düşürmesi bizi üzüyor. Korkmayın, korkunun sonu yok. Ben, inşallah sabah telaşına geldi düşünüyorum. Gazetelerde yöneticilerin olmadığını düşünerekk böyle çirkin bir şey yapıldığını düşünüyorum. Bu hukuksuzdur, birgün yargının karşısında hesap verilecektir.

- Sözün özü, emniyet yetkililerine sesleniyorum: Gözaltı kararı çıkarmışsınız, benim ismim de var. Lütfen bekliyorum, buyrum, çayımızı içelim, sonra hep beraber nereye gideceksek gidelim.

- Buraya kadar gelen meslektaşlarım: Üzülmeyin, Allah hakkın yanındadır. Elbette bugünler de geçer, zalim zulmüyle yad edilir. Ama demokrat ve Türkiye'nin demokratikleşmesi konusunda arkasına bakmadan yürüyen insanları da tarih hayırla yad edecektir.

- Dünyanın dört bir yanında gece boyunca -ben karakol ortamını biliyorum, az istiharat edelim de zorluk çekmeyelim diye- ama durmadan yanımda oldular. Yabancı basının uzaktan anladığı basına darbeyi, siz de anlayın artık. Mesele, Cemaat-hükümet meselesi değil. Lütfen, demokrasiye sahip çıkalım. Yabancılara zor anlattık, yutkundur, sıkıldık, yorulduk ama manzara ortada.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını unutturmak için yıldönümünde Zaman Gazetesi'ne polis operasyon düzenledi. Baskında, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı gözaltına alındı. Twitter fenomeni Fuat Avni operasyonu bu akşam hesabından duyurmuştu.

Önceki gün yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını unutturmak için yıldönümünde medyaya baskın düzenlenip 150'si gazeteci 400 kişinin gözaltına alınacağı duyuran Twitter fenomeni Fuat Avni bu akşam, yurtiçi ve yurtdışında birçok kesimden tepkilerin gelmesi üzerine liberal gazetecilerin listeden çıkartıldığı yazılmıştı.


(AYRINTILAR GELİYOR)


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,3 puan)/6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500