Son Dakika Transferleri Ve Son Dakika Kararları

23.09.2014 16:23:55

Saygı değer dostlar, Türk sporunda son dönemlerde ortaya çıkan ve ekonomiye büyük darbeler vuran son dakika transferleri temeli kazılmamış bir binanın yıkılışı gibi ülke sporumuza büyük zararlar vermektedir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar, Türk sporunda son dönemlerde ortaya çıkan ve ekonomiye büyük darbeler vuran son dakika transferleri temeli kazılmamış bir binanın yıkılışı gibi ülke sporumuza büyük zararlar vermektedir.

Pazara gidip meyve, sebze almaya giden bir hanımefendiye soralım ; pazara kapanış saatlerine gidersen neden gidersin? veya ne bulabilirsin?

Hanımefendi çok rahatlıkla ya ucuz ürün bulabilmek için veya satılmayan kimsenin almak istemediği ürünleri ucuza tercih etmek olduğunu rahatlıkla söyleyecektir.

Transfer sezonunda hani örnek aldığımız Avrupa ve Dünya futboluna bir baktığımız zaman göreceğiz ki sistemsel hamleler yapılır, bu hamleleri kulüp politikasına aykırı ise teknik heyetin tercihleri bile dikkate alınmaz ve alınmamalıdır.

Spor kulüpleri tercih noktasında teknik heyetin tercihinden sonra verilen teknik heyet raporu ve kulübün politikaları ve ekonomik standartları doğrultusunda tercihler yapar ve yapmalıdır, buna da nokta transferler denir.

Ülkemizde büyük kulüplere baktığımız zaman bu hataların hala yapılmaya ve bu hataların kulüp, spor ve ülke ekonomisine büyük zararlar verip sporseverlerin de büyük hayal kırıklarına kapılmasına sebep olmaktadır.

Ülke spor standardımız bellidir, bu standart ülkede oynayan sporcuların şöhretleriyle değil Avrupa da ki takımlarımızın ve Milli takımımızın gösterdiği başarıyla orantılıdır.

Ne son dakikadaki hamleler nede pahalıya yapılan transferler bizleri bir yerlere getirmez ülke sporumuzu ve bizleri bir yerlere getirecek olan gerçek, iyi ve ya kötü bir siteme dayalı olarak gösterilecek tahammüllü ve programlı projesel üretmek ve elit seviyedeki eğitimcilere sonucunu sabırla beklemektir.

Selam ve dua ile.

Adem Yıldız / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,7 puan)/13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500