Onlara göre herkes kâfir

12.09.2014 16:43:03

Şu zamana kadar ortalıkda dolaşan IŞİD’e ait olduğu söylenilen video görüntülerinin hiç birini tamamıyla izleyemedim. Öyle acımasız, öyle zalimce ki yürek dayanmıyor. “Ne öldüren niye öldürdüğünü biliyor, ne de ölenler niye öldüğünü!”

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Her geçen gün karmaşalıklar artmaya başladı. Dünyanın birçok yerinde, özellikle orta doğuda insanlar evlerini barklarını geride bırakarak başka yerlere iltica etmek zorunda bırakılıyorlar. Muhacir olmak kolay olmadığı gibi Ensar olmak da kolay değil. Günümüzde Ensar olmak kişi ile olacak iş değil. İnsan nüfusu çoğaldı, yaşam şartları farklılaştı. Devletlerin bu konuda pratikte uygulanabilecek politikaları olması zorunda. Sadece ülke sınır kapılarını açarak çözüme ulaşılamaz.

Muhacirler için özel kamplar kurulmalı ve bu kamplarda tüm ihtiyaçlar karşılanmalı. Kamp içerisinde çocuklara eğitim ve yetişkinlere iş imkânları sunulmalı. Şunu unutmamak gerek ki; devlet tarafından bu insanlara sahip çıkılmaz ise, sahip çıkacak ajanlar bulunur. Yarın bir gün bu insanlar ülke düşmanları tarafından çok kolay kandırılıp kullanılabilirler. Kaybedecek hiç bir şeyi olmayan insanın her şeyi yapma potansiyeline sahip olduğunu unutmamak gerekir.

Bu nasıl bir oyundur ki; bir anda tüm medya, sosyal iletişim ağları onların İslam adına yaptıkları barbarlık, iğrençlik ötesi görüntüleri ile çalkalanıyor.
Ehli sünnet olduğunu, hak dava savunucuları olduklarını iddia eden bir grup çıkmış ortalığa ve hilafeti kurduklarını ve Müslümanlar’dan onlara biat etmelerini istediklerini söylüyorlar. Hatta dünyanın dört bir yanına dağılmış Müslümanları bir araya toplamak için onların yanına gelmeleri yönünde çağrılarda bulunuyorlar. Bu çağrıyı ilk duyduğumda, karanlık güçler acaba tüm Müslümanları bir arada toplayarak bir anda imha mı etmek istiyor? diye düşünmedim değil.

El-Kaideden ayrıldığı söylenilen IŞİD bir anda kendi başına Musul şehrini ele geçirebilecek kadar güce sahip oluyorlar. Merkezden ayrılan hangi örgüt hiç kimsenin yardımı olmadan bir anda güçlenmiştir? IŞİD’ın varlığı kime yarıyor?

Herkes üzerinde farklı teoriler yürütüyor. Şahsen dünyanın farklı yerlerinde var olan islamafobia’yi daha da ateşlemek için çıkartılmış bir grup ve maşa olduklarını düşünüyorum. Şiayı, günümüzde kendilerini selef olarak tanımlayan grupları daha ılımlı göstermek, Ehli Sünneti ise barbar, acımasız bir akım olarak gösterme çabası içerisine giriyorlar. Müslümanlar arasına fitne sokarak mezhep çatışmasına sürüklemek istiyorlar.

Müslümanlar akıllı, ferasetli olmalı. Geçmişten örnek alıp bu gibi akıl sır ermeyecek mezhep çatışmalarına girmemelidirler.

İslam düşmanları, Müslümanların çoğunlukta yaşadıkları yerlerde ya kendileri bir grup ajan çıkartıyorlar ya da daha önceden meydana gelmiş örgütlerin zaaflarına göre hareket ederek önünü açıp onlara destek oluyorlar. Onları maşa olarak kullanıp, daha önceden planlamış oldukları projelerini gerçekleştirmek için harekete geçiriyorlar. Yani bir nevi “Müslümanlar maşa”. Müslümanları birbirlerine kışkırtıp, kırdırtıyorlar. Büyük bir ihtimal kendileri de perde arkasından yazdıkları senaryoda oynayan oyuncuları izlerken keyif alıyorlardır. Unutma ki biz Müslümanları birbirimizden eden, ötekileştiren, uzaklaştıran, düşmanlaştıran her şey bir puttur. Oysa peygamber efendimiz veda hutbesinde ne diyordu; “Müminler! Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz! Müslüman müslümanın kardeşidir ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslümana kardeşinin kanı da, malı da helal olmaz.”

Şu zamana kadar ortalıkda dolaşan IŞİD’e ait olduğu söylenilen video görüntülerinin hiç birini tamamıyla izleyemedim. Öyle acımasız, öyle zalimce ki yürek dayanmıyor.

“Ne öldüren niye öldürdüğünü biliyor, ne de ölenler niye öldüğünü!”

Bu nasıl bir rezillik? Onlara göre herkes kâfir, bir tek onlar Müslüman! En büyük ahmak ben müslümanım diyen bir müminin imanını sorgulayan değil midir? Allah’a yönelmiş ve O’na doğru gidiyorsa; bırakın Allah aşkına, dileyen dilediği yoldan gitsin...

Değerli aileler, kurumlar, vakıflar lütfen gençlerimize sahip çıkalım. Onların bu yönden kullanılmasına müsaade etmeyelim.

Unutmayalım ki, biz gençlerimize sahip çıkmazsak, elbet sahip çıkacaklar bulunur!

Havva Koç / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/17
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500