Amma da hasmışlar!

05.09.2014 18:27:59

Bir dostun ofisinde otururken başka ziyaretçiler de gelmişti! Dostumuzun bizi tanıtması üzerine gelen yeni ziyaretçilerden biri yıllardır “okurumuz” olduğunu, uzun süre “Milli Görüş” çizgisinde siyaset yaptığını ama son ayrışma döneminde “HAS Partiyi” tercih ettiğini söylemiş ve hemen ardından eklemişti:

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Bir dostun ofisinde otururken başka ziyaretçiler de gelmişti!

Dostumuzun bizi tanıtması üzerine gelen yeni ziyaretçilerden biri yıllardır “okurumuz” olduğunu, uzun süre “Milli Görüş” çizgisinde siyaset yaptığını ama son ayrışma döneminde “HAS Partiyi” tercih ettiğini söylemiş ve hemen ardından eklemişti:

Ama şimdi değilim Elhamdülillah!

HAS Parti’nin kurulduğu günlerdeki muhalefetimize atıfta bulunarak “O günlerde size çok kızgın ve kırgındım ama şimdi anlıyorum ki siz haklıymışsınız” diye sözlerini sürdürmüştü!

Biz de geçmişte yapılan bu tür yanlışlar üzerinde fazla durmamak gerektiğini asıl bundan sonra bu tür yanlışlar yapılmaması için elimizden geleni yapmamız gerektiğini söylemiştik!

Ancak, dostumuz kolay kolay susacak gibi değildi!

Has(!) Milli Görüşçüler olarak gördüğü ve peşlerine takıldığı isimlerden kimilerinin AKP çatısı altında kimilerinin ise CHP çatısı altında yer almış olmasından fevkalade huzursuzdu!

“Nasıl da yanıldık, nasıl da aldatıldık” diye adeta dizlerini dövmüştü!

Bir yandan “Okumuş yazmış, entelektüel birikimi olan biri olarak bu hatamı hiç affedemiyorum” derken bir yandan da “Amma da hasmışlar” diye peşlerine takılıp gittiği insanlara göndermelerde bulunmuştu!

Evet, HAS Parti’nin kurulduğu günler ilginç olaylara tanık olduk!

Bu dostlarımız her ne hikmetse “gerçek niyetlerini” ortaya koymuyor ve hep kendilerini Milli Görüş’ün “Has(!) temsilcileri” olarak takdime gayret göstermişlerdi!

Biz ise gerçek niyetlerini ortaya koymaya çabalıyorduk! O günlerde pek çok yakın dostumuz ile anlaşmazlığa düşmüştük! HAS Parti olayını bu kadar dilimize dolamamıza bozuluyorlar ve “Yıllardır AKP’nin aleyhine yazıp durdun şimdi HAS Partiden ne alıp veremediğin var?” diye soruyorlardı! Biz de onlara yıllar evvel bir esnaf arkadaşımızın yanında çalışan elemana verdiği öğüdü hatırlatıyorduk!

Esnaf arkadaşımız yanında çalışan elemana “Müşterinin ayakkabısının burnu kapıya bakıyorsa, ona bir şey satacağım diye hiç uğraşma, o alıcı değildir” diyordu!

Biz de HAS Parti’nin kurulmasından önce Saadet Partisi içinde huzursuzluk çıkaran arkadaşlar için aynı tavsiyede bulunuyor ve “Ayakkabılarının burnu kapıya bakıyor, bu kadroyu durdurmak için hiç uğraşmayın” diyorduk!

Ne dediysek hepsi çıktı!

Çok geçmeden HAS Parti’yi kurarak aramızdan ayrıldılar!

Sonra da kimi kapağı AKP’ye attı, kimi de CHP’ye!

Bizde şimdi bir ara HAS Partili olan eski dostumuz gibi “Amma da hasmışlar” demekten kendimizi alamıyoruz!

Evet, şimdi kimi AKP’li oldu, kimi CHP’li!

Haslığın bu kadarına pes doğrusu!

Zeki Ceyhan / Milli Gazete

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500