Bayram Sabahı…

01.08.2014 13:58:56

Ramazan-ı Şerif’in ardından mübarek bayramı idrak ettik. Bayram acıların unutulduğu sevinç ve sürurun hâkim olduğu günlerdi. Ne yazık ki bu defa öyle olmadı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Ramazan-ı Şerif’in ardından mübarek bayramı idrak ettik. Bayram acıların unutulduğu sevinç ve sürurun hâkim olduğu günlerdi. Ne yazık ki bu defa öyle olmadı.

İslam tarihi boyunca Moğol istilasından bu yana görmediğimiz kadar çok kan, gözyaşı, acı, katliam, vahşet, şiddet, zulüm ve baskıya maruz kaldık.

Doğudan batıya dünyanın neredeyse yarıya yakın ülkesinde, Mümin kardeşlerimiz zulüm altında inlemekteydi.

Kimisinde gerçek düşmanlar, kimisinde yerli işbirlikçileri tarafından zulmedildiler. Kimisinde de kardeş kavgası… Gerekçesini kimsenin bilmediği, bir hiç uğruna başlayan anlamsız savaşlar… Ne zaman nihayete ereceği bilinmeyen… Hangi amaç uğruna, hangi grup veya devletin çıkarına olduğu bilinmeyen, anlamsız çarpışma ve çatışmalar… Bittiğinde kimin kazanacağı meçhul savaşlar… Kardeşin kardeşi tekbirlerle katlettiği savaşlar…

Dünya tarihi Müslümanlar açısından belki de hiç bu kadar acı ve felaketlerle dolu olmamıştı. Yeryüzünün kan gölüne döndüğü buruk bayram…

 
***

Bu bayram, Gazze seçim malzemesi, istismar konusu olmaktan ve meydanların gazı alınmasından öte gitmeyen bir savunmaya şahit oldu. Hani her seçimde bir düşman, bir hedef vardı ya, bu seçimde de bulunmuştu…

Gazze bombalanırken Cumhurbaşkanı adaylarından birisi futbol sahasında gol atma derdindeydi… Diğeri de devletin bekasını nasıl sağlayacağını ispat etmenin…

Yurdun dört bir yanında Gazze protestoları vardı. Ne var ki gizli bir el müdahil olup meydanlarda sadece Amerika ve İsrail aleyhtarı slogan atılmasını, başka bir şey konuşulmamasını ısrarla telkin ediyordu. İstedikleri çözüm önerilmesin, Müslüman ülkelerdeki yerli işbirlikçilerine laf söylenmesin.

Öyle ki ortaya çözüm önerisi koymaya çalışan Müslüman devletler de şunu yapmalıdır diyenler linç kampanyasına maruz kalıyordu. Zaten beyefendiler şiddetle kınadı, sabrımızı test etmesinler dedi.

“Kahrolsun İsrail! Kahrolsun Amerika!” diye bağırdın mı iş tamamdır.

 
***

İçimize yanıyor. Bir bakan çıkmış sakın İsrail’i boykot etmeyin. “İsrail’de deprem olsa önce Türkiye yardıma koşar” diyor. Soyu “zeybek” oynamakla ün yapmış birinden fazla bir şey beklemekte abestir sanıyorum. Bre gafil demekten kendimi alamıyorum.

Ey Odalar Başkanı, sen de Başbakan mı olacaksın?

Bir başka Bakanlık açıklamasında Gazze’ye 15 bin gıda paketi gönderdik diyor hay maşallah! Ne büyük lütufta bulunmuşsunuz… Bombalara karşı gıda paketi ha!

Bayram süresince cep telefonuyla bir yandan Gazze gelişmelerini an be an izledik. Şucaiye, Cibaliye katliamı, Zeytuniye saldırısı ve parkta oynayan çocuklara yapılan vahşet. Ve Mücahitlerin kahramanlıklarını, yazdıkları destanlar…

Gazze için sarf edilen diplomasi… Bacak bacak üstüne atma fotosuyla beyefendiler PR derdinde…

Amerika Dışişleri Bakanı Kerry’nin arkasında duran “cola” fotoğrafıyla boykotçulara mesaj veriliyor. “Bunu savunmak için devlet olarak mücadele ederiz, bizim için Gazze savaşı neyse cola savaşı da o!”

Fotoğrafla anladık ki, yeni başbakan ataması yapılıyor. Zaten problem çözecek tek kişi “kilit adam” Davutoğlu diye boşa söylemediler. Anladık ki atamayı Obama değil, Kerry yapıyormuş.

Bayram sabahı Gazze’ye ölüm yağıyordu. Ey bebek katili melunlar! Kahhar lafza-i celali tecelli edecek. Yeryüzü size dar gelecek, kaçacak delik arayacaksınız. Zilletiniz yakın.

Dr. Necmettin ÇALIŞKAN / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,6 puan)/13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500