Siyonist köpekler kudurdu

03.07.2014 00:46:27

Her zaman olduğu gibi bu Ramazanda da terörist İsrail azıttı...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Filistin’de uzlaşı hükümeti kurulduğundan beri kuduz köpek misali kin ve öfkeyle ne yapacağını şaşıran terörist İsrail, 3 Yahudi işgalcinin öldürülmesini bahane ederek Filistinlilere yönelik zulmünü iyice artırdı. Bir taraftan İsrail yetkilileri tehditler savururken, terörist İsrail güçleri ile işgalci Yahudi vatandaşları dört bir yandan Filistinlilere saldırmaya başladı. Teröristler dün sabah kaçırılan Filistinli 16 yaşında bir çocuğu şehit etti. Siyonist ordu daha önce serbest bıraktığı bir esirin evini havaya uçurdu.

İki hafta önce Batı Şeria’nın El-Halil kentinde kaybolan ve Pazartesi günü cesetleri bulunan 3 İsrailli işgalcinin ölümünü protesto eden İsrailliler, Batı Kudüs’te yaşayan Filistinli Araplara saldırdı. Kudüs’te toplanan Yahudi göstericiler çevreden geçen Araplara saldırarak iki Filistinliyi linç etmeye kalkıştı. Göstericileri güçlükle önleyebilen İsrail polisi, iki Filistinliyi araçlara bindirerek hızla olay yerinden uzaklaştırdı.

Öte yandan, tramvayda seyahat eden Filistinlilere de sözlü tacizde bulunan İsrailliler, Batı Kudüs’ün Ben Yehuda Caddesi’nde “Araplara ölüm” sloganları atarak yürüyüş yaptı. Yakalarında “intikam” yazısı bulunan yüzlerce İsrailli Yahudi, Netanyahu hükümetinin Filistinlilere karşı daha sert tedbirler almasını istedi. Olaylarda üç İsrailli gözaltına alınırken, linç edilmekten son anda kurtulan iki Filistinli yaralandı.

Bir Filistinli Çocuk Şehit Edildi

Kudüs’te Yahudi işgalciler tarafından dün sabah kaçırılan Filistinli 16 yaşında bir çocuk ölü olarak bulundu. İsrail emniyet sözcüsü yaptığı açıklamada “Bugün sabah saat 04.00’te polise bir Filistinli gencin kaybolduğu bildirildi. Olaydan bir saat sonra ise bir kişi olarak ölü bulundu. Kaçırılan kişi ve olay arasında bir bağ olup olmadığını araştırıyoruz. Öldürülen kişinin 16 yaşındaki Muhammed Ebu Kadir olduğu anlaşıldı. Gencin üzerinde adli tıp araştırması yapılıyor” diye konuştu. Olayın ardından Kudüs’te Safat bölgesine toplanan Filistinlilerle İsrail polisi arasında çatışma çıktı. Çatışmalar halen devam ediyor. Doğu Kudüs’e tramvay ve otobüs seferleri durduruldu.

Bu arada Siyonist İsrail ordusu, “Esir takası anlaşması” kapsamında serbest bırakılan Ziyad Avvad’ın evini patlayıcı yerleştirerek yıktı. İsrail askerleri, Avvad’ın (45) Batı Şeria’nın El-Halil kenti yakınlarındaki İzna kasabasında bulunan evinde yaşayanları tahliye ettikten sonra, evi patlayıcı yerleştirerek yıktı.

Görgü tanıkları, İzna kasabasında evi kuşatan İsrail askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışma çıktığını, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 1’i gerçek mermiyle, 2’si plastik mermiyle olmak üzere 3 kişinin yaralandığını belirtti. Öte yandan, Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı’na giren İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmada 1 kişinin yaralandığı ifade edildi.

40 Hamaslı Gözaltına Alındı

Terörist İsrail askerlerinin Nablus ve Batı Şeria’da Hamas üyelerine düzenlediği operasyonlar kapsamında 40 Filistinlinin gözaltına alındığı bildirildi. Görgü şahitlerine göre, İsrail askerleri Nablus ve Bati Şeria’daki Filistinlilerin evlerine yaptığı baskınlarda, aralarında lider kadrosunda bulunan kişilerin de bulunduğu 40 Hamas üyesini ve aile bireylerini gözaltına aldı. Hamas milletvekili Ahmet El-Hac Ali’nin yakalanması için Bati Şeria’daki evine yapılan baskında Ali’nin evde bulunmadığı için kızının gözaltına alındığı ve arama esnasında evine zarar verildiği bildirildi. Öte yandan, Kudüs’ün doğusunda bulunan Şuafat mülteci kampındaki evlerden bazılarının yıkıldığı ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Siyonistler yine Mescid-i Aksa’ya saldırdı

İsrail polisinin Yahudi işgalcilerle birlikte, Mescid-i Aksa’da namaz kılan Filistinlilere göz yaşartıcı gaz kullanarak sert müdahalede bulunduğu bildirildi. Sabah vakitlerinde İsrail polisi, Mesci-i Aksa’daki el-Kıbli Mescidi’nde namaz kılan Filistinlileri aralarında bazılarının maskeli olduğunu iddia ederek göz yaşartıcı gaz kullanarak zorla çıkartmaya çalıştı. Aksa’nın avlusuna dağılan Filistinlilere İsrail polisi sert müdahalede bulundu. Bu sırada bazı Yahudi işgalcilerin de İsrail polisine yardım ettiği belirtildi. Dün, İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da namaz kılan Filistinlilere müdahalesi sonucu 2 kişi yaralanmıştı.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/14
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500