CHP’nin açmazı!

23.06.2014 10:45:07

Aslında CHP’nin birçok açmazı var! Ama açmazlarının en başta geleni “söylemleri ile eylemleri” arasındaki farklılık!

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Aslında CHP’nin birçok açmazı var!

Ama açmazlarının en başta geleni “söylemleri ile eylemleri” arasındaki farklılık!

Bir taraftan ta Diyarbakır’a kadar gidip konuşuyorlar! “Bizi 1930’ların, 1940’ların CHP’si gibi görmeyin” diyorlar!

“Dünya değişiyor, biz de değişiyoruz, yeni şeyler söylüyoruz” iddiasında bulunuyorlar!

Demokrasinin tam anlamıyla uygulanmasından yana olduklarını söylüyorlar!

Sonra da kalkıp Cumhurbaşkanlığı’na aday olarak gösterecekleri Ekmeleddin İhsanoğlu için partili bütün milletvekillerinden “imza vermelerini” istiyorlar!

Muhalif Milletvekillerini ikna edebilmek için bir zamanlar üniversitelerde kurulan “ikna odalarının” benzerlerini kurup onları birlikte hareket etmeye zorluyorlar!

Kaderin cilvesine bakar mısınız?

Tam bir “etme bulma dünyası” olayı yaşanıyor! Dün üniversitelerde ikna odalarını kurup genç kızları başlarını açmak için ikna etmeye çalışanlar bugün benzer odalarda Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vermeye razı edilmeye çalışılıyor! Hani bugünkü CHP, 1930’ların, 1940’ların CHP’si değildi?

Hani demokrasi tam anlamıyla uygulanacaktı?

On beş-yirmi milletvekili de bırakın İhsanoğlu’nun “adaylık teklifine” imza atmasınlar! Ve de dilerlerse “başka aday” göstersinler! Böyle bir demokratik talepten niye gocunuluyor ki?

Efendim “Partinin birlik ve beraberlik görüntüsü vermesi lazım böyle karşı çıkışlar görüntüyü bozuyor, onun için kendilerini ikna etmeye çabalıyoruz” diyeceklere sormak isteriz: O zaman da Diyarbakır’a kadar gidip o mesajları niye verdiniz?

1930’ların, 1940’ların CHP’si de aynen şimdi sizin yaptığınız gibi yapmıyor muydu? “Parti büyükleri” ne karar verirse, “partinin küçüklerine” de alınan o kararlara harfiyen riayet etmek düşmüyor muydu?

Dememiz o ki CHP’de “değişen” hiçbir şey yok! Hamam aynı, tas aynı! Sadece tellakların değişmiş olması bir şey ifade etmiyor ki!

Bugün Cumhurbaşkanlığı için Ekmeleddin İhsanoğlu’nu önerenler bu ismi partili milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları ile daha önce paylaşmış olsalar şimdi muhalefet edenlere “Kesin sesinizi, oturun oturduğunuz yerde” diyeceğiz!

Ama böyle bir istişare yapılmış değil ki!

Onlarla bambaşka şeyler konuşulup ardından da “böyle bir isim” telaffuz edilince ister istemez muhaliflere hak verme zarureti doğuyor!

Evet, CHP’nin en başta gelen açmazı “söylemleri ile eylemleri” arasındaki tutarsızlık olarak karşımızda duruyor! Söylemler “demokrasi” kokulu ama eylemler aynen 1930’ların, 1940’ların CHP’si gibi! Yani bal gibi “dayatma” kokulu, değişen bir şey yok!

Zeki Ceyhan / Milli Gazete


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,0 puan)/21
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500