Bolu Kampı

20.06.2014 07:05:11

Saadet Partimizin kongre sonrası oluşan yeni dönem Genel İdare Kurulu Üyeleri geçtiğimiz hafta Bolu’da üç günlük kampa girdi.

En Çok Okunanlar



TOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saadet Partimizin kongre sonrası oluşan yeni dönem Genel İdare Kurulu Üyeleri geçtiğimiz hafta Bolu’da üç günlük kampa girdi.

Genel İdare Kurulu (GİK) toplantıları, yıllardır her ay düzenli olarak yapılır.

Ülke meseleleri, parti politikaları, toplantı gündemindeki maddeler görüşülür ve karara bağlanır. Ancak bu defa toplantı, alışa geldiklerimizden çok farklı oldu.

Pek çok oturumla geleceğe ilişkin konular masaya yatırıldı. Çözüm önerileri ortaya kondu. Beyin fırtınası şeklinde gerçekleşen verimli, kapsamlı, sorgulayıcı ve kuşatıcı bir toplantı gerçekleşti.

***

Büyük kongreyle birlikte Genel İdare Kurulumuz; renkli, teknokrat, bürokrat, temsil düzeyi yüksek, deyim yerinde ise “devlet adamı” ağırlıklı yüksek profil kişilerden oluşmuş.

Başkanlık divanının alanlarında uzman kişiler ve Refahyol Bakanıyla takviye edildiği -tabirimi mazur görün- "Saadet kabinesi" önümüzdeki süreç için umut verici.

Zaten Genel Başkan Prof. Kamalak’ın kongre konuşmasındaki parametreler de, gelecekteki çalışmalar açısından önemli ipuçları vermekteydi.

“Zalim düzen” vurgusuyla, toplumda karşılık bulacak pizzacı ve kredi kartı borçlularına yönelik sözleri önümüzdeki dönemin öncelik noktasına işaret etmekteydi.

Ne ki, ambargo altında olduğumuzdan bu sözleri kimse duymadı bile.

Korkarım bu sefer de öyle olacak.

***

GİK içinde değişik alanlarda komisyonlar kuruldu ki; bunun çok önemli bir adım olduğunu söylemeliyim.

Alanında uzman akademisyen, (e.) milletvekili, belediye başkanı, bürokrat ve işadamı gibi şahsiyetlerden oluşan komisyonun çalışmaları önümüze ışık tutacak.

Öyle anlaşılıyor ki bu dönem komisyonlar Saadet Partisinin sesi olarak çok etkin olacak, ses getiren projelere ve önemli icraatlara imza atacak.

GİK’te 4 yıldır görev yapan birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; ilk defa üst üste üç toplantı bu kadar ciddi, üretken ve kapsamlı gerçekleşti.

Hani bir deyim vardır. “Şeytan taşlamaktan abdest almaya fırsat kalmıyor” diye. Artık üretken döneme geçiş oldu diyebilirim.

Toplantıda konuşulanlar yetkili kurullarca yeri ve zamanı geldikçe açıklanacak. Biz kulis bilgileri paylaşmakla yetinelim.

***

Kampta program, Genel Başkan Kamalak’ın da iştirakiyle cemaatle eda edilen sabah namazıyla başlıyor, gece yarısına kadar devam ediyordu.

Dostların samimi ortamda buluştukları enine boyuna her şeyi konuştukları bu zaman diliminde, ne maharetli şahsiyetlere tanık olduk. Ressamlar, şairler, nüktedanlar, sporcular ve daha niceleri.

Hani Anadolu’da dost meclislerinde laf döner dolaşır askerlik anılarına gelir ya, burada da öyle oldu.

Seçim kampanyası boyunca yaşananlar...

Taşlanan otobüsler, başka partililerle çeşitli platformlarda yaşananlar, dini kisvelilerin okkalı yalan dolu (X) partisinin adayına propagandaları...

Adayımız konuşurken kesilen mikrofonlar…

Adayın çekildiğine ilişkin yayılan dedikodular…

Entrikalarla konan engeller…

Destekçilere tehditler, karalamalar…

Adayımızı engellemek için devreye giren Valiler... Ben de Milli Görüş kökenliyim diye başlayan akıl almaz düşmanlıklar… Daha neler neler…

***

“Nasıl geçti?” diyenlere bir Komisyon Başkanı’nın şu sözü cevap olur sanıyorum. “Bundan sonra çalışmalarınızı Sarot’tan önce Sarot’tan sonra diye ayıracağız.”

Sarot toplantının yapıldığı otelin adı.

Kampın ana gündem maddesi tahmin ettiğiniz gibi yeni dönem “siyasi stratejileri” ve tabi ki “cumhurbaşkanlığı” seçimleriydi.

İlginç görüşler ve fikirler ortaya çıktı.

Hani Tevfik Fikret’e atfedilen bir dize vardır ya “Müsademe-i efkârdan barika-i hakikat doğar” diye. Özgürce söylenen içerikli sözler, Milli Görüş camiasının fikri zenginliğini ortada koymaktaydı.

Meseleler enine boyuna tartışıldı, güzel kararlar alındı.

Geç saatlere kadar süren oturumlarda katılımcılar pür dikkat ilgi gösterdi. Herkes kararlılıkla bir şeyler paylaşma derdindeydi.

Yeni başlangıç, taze Bismillah…

Dr. Necmettin ÇALIŞKAN / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL



       
(2,7 puan)/19
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500