Rasmussen Ankara'da

16.06.2014 09:06:54

NATO Genel Sekreteri Rasmussen Ankara'da

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile çalışma kahvaltısında bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu NATO genel sekreteri Rasmussen ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu NATO'nun yeni stratejilerle bu meydan okumalara karşı koyacağını söyledi.

Davutoğlu'nun o konuşması:

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu: Nato'nun çevresinde olan olaylar daha dikkatlice ele alınacak. NATO her zamankinden daha etkin olacak. Rasmussen'e özellikle Musul konusunda gösterdiği hassasiyet için teşekkür ediyorum.
Patriotların ülkemize yerleştirilmesi için de teşekkür ediyorum. NATO ile işbirliğimiz devam edecektir.

Galler'deki NATO zirvesi çok önemli. NATO'nun tüm bu meydan okumalara yeni bir stratejiyle karşı koyacaktır.

Rasmussen:

Sayın Bakan Ahmet Davutoğlu'nda teşekkür ediyorum. Türkiye NATO'nun ana unsurlarından biridir. Eylül ayında Galler'de ele alacağımız NATO toplantısında ele alacağımız konuları konuşturduk.

Sayın Bakanla komşu ülkelerdeki durumu konuştuk.Musul'daki olayı kınıyorum. Esir olanlara bir şey olmadan evlerine dönmelerini umuyorum. Türkiye NATO'ya bağlılığını her daim kanıtlamıştır.

Ukrayna da bunu göstermiştir. Kosova'da ve Afrika'da da...

Türkiye Afganistan'ın geleceği için de büyük katkılar sağladı ve sağlamaya devam edecektir. Afganistan ilerleme kaydetmektedir. Geçen hafta yapılan seçimler bunun en büyük göstergesidir. Bir sonraki Cumhurbaşkanını da Galler'de görmek istiyoruz. NATO'nun misyonu vatandaşlarını korumaktır. Türkiye'nin NATO'ya olan desteği devam edecektir.

Sayın Davutoğlu size ve Türkiye'ye teşekkür etmek istiyorum.

Bu neyin kafası?

NATO Genel Sekreteri Rasmussen ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun karşılıklı beklentiler içerisinde olması ancak her iki tarafında bir vaade bulunmaması "Bu neyin kafası?" dedirtmiştir.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/15
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500