Engelliler, Spor Ve Engelleri Aşabilmek

02.06.2014 13:20:35

Saygı değer dostlar, ülkemizde bazı sorunlar var ki önündeki engeller kalksa da insanlarımızın olaylara bakış açısı yüzünden nedense sorun üretilememektedir.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Saygı değer dostlar, ülkemizde bazı sorunlar var ki önündeki engeller kalksa da insanlarımızın olaylara bakış açısı yüzünden nedense sorun üretilememektedir.

Empati ülkemizin en büyük sorunu tabiki empati nedir sorusu gelince tebessümle sorunun çözümünün nedenli zor olduğu ortaya çıkmaktadır.

ENGELLİ kavramı son yıllarda yapılan bazı hamle ve kararlı projelerle insanların dikkatini çekmişti, başta engelli kavramı (özürlü) kavramından kurtarılarak bana göre en anlamlı ve kaliteli hamle olmuştur,insanlar kelimesini kullanırken maalesef bu sınıfın dışında tutulmaya çalışılan engelliler günümüzde hayata daha umutla bakabilmekte ve toplumda daha faydalı bir rol üstlenme kimliğine bürünmüşler.

Sportif yatırımların yapıldığı günümüzde birçok sosyal hamle yapılarak çoğu engeller kaldırılmış, engelli bireyler toplumda bir çok alanda kendini ifade ederek ön plana çıkma başarısını göstermişlerdir.

Spor engellilerin günümüzde kendini ifade edebileceği en önemli araçlardan biri olmuştur, bir çok branşta bireysel ve takım başarıları yaşatıldığı gibi uluslararası arenada da ülkemizi başarıyla temsil etmişlerdir.

Ben bireysel olarak bu başarıları ve başarıların arkasındaki gizli kahramanları kutluyor çok daha büyük başarıların sağlanılacağını düşünüyorum ama gerçek engeli ortadan kaldırabilirsek !

Bu engel insanların kafalarındaki yanlış ve empati kurulamadan yapılan bakış olduğunu düşünüyorum ve diyorum ki engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri ne kadar kaldırsak ta insanların kafasındaki bakış engelliliğini ortadan kaldırmadıkça sorunlara çözüm üretemeyiz.

Çözüm olaya empati ile bakarak yaratılanı severiz yaratandan ötürü düsturuyla bakılarak çözüme kavuşacağını düşünüyorum.

Selam ve dua ile

Adem Yıldız / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,0 puan)/16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500