Sisi'nin canını sıkacak çağrı!

27.04.2014 17:07:01

Mısır'da Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak, cumhurbaşlanlığı seçiminin boykot edilmesi çağrısı yaptı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Mısır'da darbeye karşı faaliyet gösteren en önemli hareketler arasında yer alan Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak, cumhurbaşkanlığı seçiminin boykot edilmesi çağrısı yaptı.
Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak tarafından yayınlanan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı makamının boş olmadığı ve o makamda hala askeri darbe ile görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın demokratik yolla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, "25 Ocak Devrimi'nden beri yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlerin ailelerinin yaşadığı sıkıntılar, yaralılar, mahkumlar ve tutukluları göz önüne alarak, bütün unsurlarıyla suç teşkil eden darbeyi meşrulaştıracak komediye (Cumhurbaşkanlığı seçimi) katılmıyoruz. Bu abes uygulamayı (seçim) boykot ediyoruz ve ülke içindeki ve dışındaki bütün Mısırlıları boykota çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Mısır'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu 26-27 Mayıs tarihlerinde, ikinci turu ise 16-17 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500