Saadet Partisi Gençlik Kollarından protesto

15.04.2014 17:00:57

Bursa'da, Saadet Partisi İl Gençlik Kolları üyeleri, temsili darağacı kurup basın açıklaması yaparak idam kararlarına tepki gösterdi...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Bursa'da, Saadet Partisi İl Gençlik Kolları üyeleri, temsili darağacı kurup basın açıklaması yaparak idam kararlarına tepki gösterdi

Mısır'da darbe karşıtı 528 kişi hakkında idam kararı verilmesi, Bursa'da bir grup tarafından temsili darağacı kurularak protesto edildi.

Kent Meydanı'nda toplanan ve ellerinde dövizler bulunan Saadet Partisi İl Gençlik Kolları üyeleri, Mısır yönetimi aleyhine slogan attı. Bunun ardından kurulan temsili darağacına çıkan ve kefeni simgeleyen beyaz giysisi bulunan kişinin boynuna ip geçirildi.

Partinin İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Altınkaymak, grup adına yaptığı açıklamada, mazlumlar ayağa kalkmadan zalimlerin diz çökmeyeceğini söyledi.

Mısır'da, halk iradesiyle göreve gelmiş bir yönetimi, hiçbir hukuki dayanağı olmadan, tamamen siyasi çıkarları için darbe yönetimiyle alaşağı eden, zulüm ve katliamlarını acımasızca gerçekleştirenlerin idam kararları aldığını dile getiren Altınkaymak, şöyle konuştu:

"Küfrün askerlerinin almış olduğu bu idam kararları bizleri şaşkınlığa uğratmamıştır. Bizleri asıl üzen, endişelendiren ve şaşkınlığa uğratan ise idam kararlarının alındığı günden bugüne kadar İslam coğrafyasındaki ülkelerden, özellikle de bu coğrafyanın en etkin ülkesi olduğumuza inandığımız ülkemizin maalesef ne muhalefetiyle ne de iktidarıyla bu olayı sahiplenmemesi ve duyarsız kalmasıdır. Unutmayalım ki zulme rıza zulüm olduğu gibi zulme sessiz kalmak da zulümdür."

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Hakan Altınkaymak; ''Geçen hafta Bursa AKP İl Gençlik Kollarının Türkiye çapında Mısır'daki idamlarla ilgili topladıkları imzaları nereye gönderdiklerini çok merak ediyoruz. Şu anda tek başına iktidarda olan bir partinin bu idamları durduracak somut adımlar atması gerekirken gençlik kollarının imza toplamasını nasıl izah edeceğiz. Bu imzaları CHP'ye mi, MHP'ye mi gönderecekler acaba?'' diye sordu.

Grup, bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı.

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/28
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500