Müslüman Nelere Üzülmeli?

13.04.2014 10:06:48

Müslüman nelere üzülmeli?.. Sayıyorum:*Önce kendi haline üzülmeli?.. Günahlarına, kusurlarına, noksanlarına, isyanlarına üzülmeli. Hüsn-i hâtime ile ölebilecek mi, buna üzülmeli.*İkinci olarak memleketin, halkın, devletin haline üzülmeli.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Müslüman nelere üzülmeli?.. Sayıyorum:

*Önce kendi haline üzülmeli?.. Günahlarına, kusurlarına, noksanlarına, isyanlarına üzülmeli. Hüsn-i hâtime ile ölebilecek mi, buna üzülmeli.


*İkinci olarak memleketin, halkın, devletin haline üzülmeli.

*Üçüncü olarak İslam dünyasının perişanlığına, bölünmüşlüğüne, tefrika fitne fesat kasırgaları içinde bulunduğuna, tek bir Ümmet olamadığına, âdil ve râşid bir İmam’a biat ve itaat edilmediğine üzülmeli.

*İtikadın bozulduğuna, Ehl-i Sünnetin sarsıldığına üzülmeli.

*Son derece bozuk reform, dinde yenilik, değişim, tahrif hareketlerine üzülmeli.

*Halkın yüzde doksanının beş vakit namazı yitirdiğine üzülmeli.

*Baş vakti kılanların büyük kısmının farz namazları cemaatle kılmadığına üzülmeli.

*Kadınların yarısının tesettürü terk ettiğine, başlarını örtenlerin bir kısmının da şer’î tesettüre değil, şeytanî tesettüre büründüğüne üzülmeli.

*Ribanın son derece yaygın hale geldiğine, azı ve çoğu haram olduğu halde birtakım ilahiyatçıların düşük faizli mesken kredisine fetva verdiğine üzülmeli.

*Son Ramazanda İstanbul Müslümanların sadece yüzde kırkının oruç tuttuğuna, şehirde Ramazan günü açıkta ve açıkça fütursuzca oruç yendiğine üzülmeli.

*Zinanın suç olmaktan çıkartılıp serbest bırakıldığına, bu serbestliğin toplumu yıkacak bir günah olduğuna üzülmeli.

*Bozuk bir Diyalog mezhebi türediğine, bu mezhebin, “Allah katında tek hak, makbul, geçerli din İslamdır” temel inancına aykırı “Üç hak ibrahimî din vardır” bozuk inancına sahip olduğuna üzülmeli.

*Birtakım İslamcıların, ”Allah gerçek bir Janus’tur” diyerek, noksan sıfatlardan münezzeh olan Hak Teala’yı iki çehreli bir Roma putuna benzeten Ali Şeriatî’yi baş tacı etmelerine üzülmeli.

*Milyonlarca dar gelirli vatandaş iki yakasını bir araya getiremezken, birtakım beyinsiz zenginlerin lüks, israf, aşırı tüketim çılgınlıkları sergilediğine üzülmeli.

*İlahiyat fakültelerinde ve İmam-Hatip okullarında birtakım Mutezilî hocaların taqiyye ve kitman yaparak aklı din kaynağı olarak göstermelerine, Kur’anı re’y ve hevaları ile tefsir etmelerine, hadîsleri ve Sünneti inkarlarına, şefaat yoktur, kabir ahvali yoktur demelerine üzülmeli.

*Türkiyenin 2013 şeffaflık ve temizlik notunun 10 üzerinden 5 olmasına üzülüp ağlamalı.

*Kendini Nurcu gösteren bir cemaatin sivil darbe teşebbüsüne ve (iyi kötü) Müslüman olan iktidara karşı azılı dinsiz bir partiyle ittifak yapmış olmasına üzülmeli.

*Bilenlerin bilmeyenleri uyarmamasına, aydınlatmamasına, bilgilendirmemesine, irşad etmemesine üzülmeli.

*Birtakım Müslümanların futbol kulübü tutar gibi cemaatçilik, hizipçilik, fırkacılık holiganlığı ve militanlığı yapmasına üzülmeli.

*Haram yemenin yaygın, genel ve yoğun olmasına üzülmeli.

*İktidarı olanların fiilen veya söz ile emr-i mâruf ve nehy-i münker yapmamasına, iktidarı ve gücü olmayanların kötülüklere kalben buğz etmemesine üzülmeli.

*Emanetlerin ehline verilmemesine üzülmeli.

*İslam Medreselerinin hâlâ kapalı olmasına üzülmeli.

*Tasavvuf tarikatlarının, tekke ve zaviyelerin hâlâ yasak olmasına üzülmeli.

*Eğitim seviyesinin son derece düşük olmasına üzülmeli.

*Ağaçların kesilmesine, yeşil arazilerin tahrip edilmesine üzülmeli.

*İstanbul’un yaşanmaz bir şehir haline getirilmiş olmasına üzülmeli.

*Uyuşturucu bağımlılığının ilkokullara kadar inmiş olmasına üzülmeli.

*Devletin resmî vesikalarıyla yasal fuhuş yapılmasına, bu fuhuştan KDV ve gelir vergisi alınıp bütçeye konulmasına, genelevlerin kapılarında resmî polis bekletilmesine üzülmeli.

*Çağdaş ve İslamcı Feministlerin kadınların seks kölesi olarak çalıştırılmasına karşı tepki göstermemesine üzülmeli.

*Boyalı, aromalı, koruyucu maddeli, kimyalı, sağlığa zararlı gıda maddeleri ve meşrubat ile on milyonlarca halkın zehirlenmesine üzülmeli.

*Türkiyenin Ortadoğunun Japonyası olamamasına üzülüp kahr olmalı.

*Türkiyenin yüzde yüz millî ve yerli otomobili olmamasına, dünyaya kendi otomobillerini ihraç edememesine üzülmeli.

*İslam güzel ve yüksek ahlakı emr ettiği halde, ülkemizin ahlaksızlık ve karaktersizlik içinde yüzdüğüne üzülmeli.

*Birtakım yazarların yalakalık, meddahlık, yağcılık, dalkavukluk yapmasına üzülmeli.

*Sabah namazlarında camilerin boş kaldığına, hiçbir liseli ve üniversiteli sözde dindar gencin seher vakitlerinde camiye gelmediğine ve cemaate katılmadığına üzülmeli.

*Suriye Müslümanlarına üzülmeli.

*Mısır Müslümanlarına üzülmeli. Araktan Müslümanlarına… Orta Afrika Cumhuriyeti Müslümanlarına… Diğer perişan, ezilen, kanı dökülen Müslümanlara üzülüp ağlamalı.

*Birtakım haşaratın, eşkıyanın, hergelenin, itin kopuğun, yarı mühtedinin, münafığın, mürainin; din sömürüsü yaparak büyük miktarda kara, kirli, necis servetlere sahip olmasına üzülmeli.

*Birtakım sözde Müslümanların CIA ve MOSSAD, Papalık ve Siyonizm ile işbirliği yapmasına üzülmeli.

*En basit ilmihal bilgilerinin cahili olan birtakım beyinsizlerin işkembeden ictihad yapmalarına üzülmeli.

*Üzülüp ağlayacakları yerde geleceğimiz çok pembedir şarkıları okuyup def çalanların gülünç hallerine ağlamalı.
Resulullah Efendimiz (Salat ve selam olsun ona) Ashabına ne buyurmuş? “Siz benim bildiklerimi bilseydiniz çok ağlar, az gülerdiniz…”

Mehmed Şevket Eygi / Milli Gazete


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,5 puan)/28
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500