Unutmayın oy vebaldir!

29.03.2014 11:24:16

Beyaza atılmış imza gibidir! Yani boş bir kâğıdın altını imzalayıp karşımızdakine verdiğimiz zaman başımıza neler gelebilecekse oy verdiğimiz zaman da oy verdiğimiz parti ya da kişinin yapacağı tüm icraatların “vebaline ortağız” demektir!

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Beyaza atılmış imza gibidir!

Yani boş bir kâğıdın altını imzalayıp karşımızdakine verdiğimiz zaman başımıza neler gelebilecekse oy verdiğimiz zaman da oy verdiğimiz parti ya da kişinin yapacağı tüm icraatların “vebaline ortağız” demektir!

“Ben oyu verir, gerisine karışmam” deme lüksümüz yoktur!

O halde oy verirken çok titiz davranmamız gerekir!

İktidara getirdiğimiz kişilerin bizim istek ve arzularımıza uygun işler yapıp yapmayacağını önceden iyice araştırmamız lazımdır!

Mesela siz inanç itibarıyla “faize karşı” biriyseniz, oy verip iktidara getirdiğiniz kişiler “faizi çağın realitesi” ilan ettiğinde bu çirkin işin tüm vebali omuzlarınıza yüklenecektir!

Mesela siz inanç itibarıyla “zinaya karşı” biriyseniz, oy verip iktidara taşıdığınız insanlar “zinayı suç olmaktan çıkardığında” bu çirkin işin vebaline ortak olmuşsunuz demektir!

Mesela siz inanç itibarıyla “rüşvet ve yolsuzluk” gibi çirkin işlerin tamamen karşısında biriyseniz ve de oy verdiğiniz insanlar bunu alışkanlık haline getirmişlerse yine sizin “bu çirkinliklere karşı” olmanızın hiçbir anlamı kalmamış demektir!

Mesela siz inanç itibarıyla “kutsal değerlere” saygılı biri iseniz ve oy verdikleriniz kutsal değerleriniz ile “Çaktım bir tane” ya da “Salladım bir tane” gibi laflarla dalga geçiyorlarsa verdiğiniz oylar ile bu çirkinliğin ta ortasında yer almışsınız demektir!

Bu nedenle diyoruz ki oy verirken çok dikkatli olalım!

Çok hassas olalım!

Çok titiz davranalım!

Bir iki hamasi lafın etkisi altında kalıp oylarımızı bizi “vebal altında” bırakacaklara vermeyelim!

Oylarınızı öyle kişi ve partilere verin ki onlar sizinle aynı hassasiyeti paylaşıyor olsun!

Onlar da sizin gibi “faizden, zinadan, rüşvet ve yolsuzluktan” fersah fersah uzak duran kişiler olsun!

Vebalden korkuyorsanız bu hassasiyeti mutlaka gösterin!

Günün aktüel konularının etki alanına girip “Bu defalık onlara verelim” diyerek omuzlarınıza vebal yüklemeyin!

İlla ki “iki kötüden birini” tercih etmek zorunda olmadığınızın farkına vardığınız anda epey mesafe almış olursunuz!

Maalesef ülkemizde yıllardır aynı oyun oynanıyor!

Vatandaşın karşısına birkaç kötü çıkarıp, içlerinden biri ehveni şer olarak gösterilip vatandaşın oylarını o tarafa vermesi sağlanıyor!

Bu oyunu bozmak lazım!

Yıllardır bu oyunu sergileyenlere “Siz bizi ehveni şerre oy vermeye çağırıyorsunuz ama bu tarafta şerle uzaktan yakından alâkası olmayanlar var” demeyi bilmek gerek!

Unutmayın oy vebaldir!

Oylarımız ile boş yere vebal yüklenmeyelim!

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/26
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500