Sarıgül Arafat'a çıkmadan tüydü!

24.03.2014 10:01:50

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile ilgili pek bilinmeyen bir ayrıntı esprilere sebep oldu.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

30 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yarışan Mustafa Sarıgül ile ilgili pek bilinmeyen bir ayrıntı gün yüzüne çıktı. Sarıgül 2004 yılında Zaman’dan Nuriye Akman’a verdiği bir röportajında, milletvekilliği döneminde özel bir davet için gittiği Suudi Arabistan’da Hacc vazifesini neden yarım bırakıp geri döndüğünü anlatıyor. Açıklamalarında o dönemde Hacı olmaya hazır olmadığını ifade eden Sarıgül’ün yıllar sonra yeniden gündeme gelen bu sözleri esprilere sebep oldu.

İŞTE SARIGÜL’ÜN RÖPORTAJININ İLGİLİ BÖLÜMÜ:

N.Akman : Milletvekiliyken iki sözünüzden biri Allah değildi ve hiç sizin dini referans gösterdiğinizi hatırlamıyorum. Ama şimdi öyle mi ya?

M.Sarıgül: (Gülüyor). Milletvekili dönemimde, Salih Özcan’ın davetlisi olarak Suudi Arabistan’a gittik. Turgut Özal da vardı o ziyarette. Hac ziyaretine katıldım.

N.Akman : Övünerek anlatıyorsunuz, ama o ziyarette bütün ritüelleri yaptınız. Tam Arafat’ta vakfeye durulacağı zaman ortadan kayboldunuz.

M.Sarıgül: Hiç öyle bir şey yok.

N.Akman : Var! Ortadan kaybolduğunuzu fark edip “Neden?” diye soranlara, “Hacı olmak istemiyorum.” dediniz.

M.Sarıgül: Gerek yok ki. En doğrusu benim yaptığım. Hacı olmanın önemli sorumlulukları vardır. Orada benim dört günlük resmi ziyaretim vardı. Sonra döndüm, geldim. Hacı olmak ağır sorumluluk gerektirir. Yürek olarak onu hissetmeniz lazım. Evet ben hacı oldum demekle olmaz o iş.

N.Akman : Bir dakika. Tavafını yaptın, Safa-Merve arasında yedi kez gidip geldin, ehramını giydin.

M.Sarıgül: Doğru.

N.Akman : Tam Arafat’ta hacı olunacak, istemedin.

M.Sarıgül: İyi yaptım, iyi yaptım. Şu anda da istemiyorum hacı olmak.

N.Akman : O an bir “aydınlanma” oldu, Tanrı’ya karşı kendinizi riyakâr mı hissettiniz?

M.Sarıgül: Hiç alakası yok. (Gülerek) Ben oraya tamamen görmek için gittim. Arafat’a çıkmadım; çünkü hazır değildim.

N.Akman : İçki içmek vb. dinen günah olan şeyleri yapmaya devam edeceğinizi bilmenin getirdiği korku yüzünden mi?

M.Sarıgül: O da olabilir. Heyecanlandım, çok da keyif aldım. Herkesin gitmesini arzu ederim. Hakikaten, tavaf yaparken Allahü Ekber diye bağırdığımı unutamam. Her zaman Allah’ın ipine sarılmayı seviyorum. Bugün belediye başkanı olduğum için gündeme geliyor bunlar.

milligazete.com.tr

10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,2 puan)/23
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500