Of'a Saadet gelecek!

14.03.2014 22:07:07

Saadet Partisi Of Belediye Başkan Adayı İrfan Saral ile Of’u, Of’un sorunlarını ve 30 Mart yerel seçimlerini konuştuk.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Adil ve şeffaf bir yönetim sergileyeceklerine belirten İrfan Saral, “Her yaptığımız hizmeti adil bir şekilde yapıp hem halkımızın hem de Hakkın rızasını kazanmış olacağız. Her ne kadar bizlerin başarıya ulaşmasını istemeyenler, ‘İktidar desteği olmayan parti hizmet yapamaz’ sloganını yaysalar da, bu sloganın geçersiz olduğunu, iktidar desteği olmadan büyük hizmetler yapan birçok Milli Görüş Belediyesi ortaya koymuştur” dedi.

Dursun Ali BULUT'un röportajı

Sayın Başkan kısaca kendinizi tanıtır mısınız?


Kendimi tanıtmadan önce üzerimize vazife olan şu görevi yapmak istiyorum; Öncelikle bizleri, “Hakk’ı hâkim kılma’’ mücadelesi veren Milli Görüş’ün siyasi temsilcisi olan Saadet Partisi’nin neferi olma şerefine nail kılan Cenab-ı Allah’a sonsuz şükürler ediyorum. Aynı zamanda bizlere bu fırsatı sağlayan siz değerli Milli Gazete’ye de şükranlarımı sunarım. 1960 yılında Of ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi ilçe merkezinde, yükseköğrenimimi ise Rize’de tamamladım. Eğitimimi tamamladıktan sonra kısa bir müddet öğretmenlik görevini ifa ettim. Kendi isteğimle ayrıldığım öğretmenlik görevinden sonra özel sektörden gelen teklif üzerine işletme müdürü olarak iş hayatına atıldım. Halen bu görevimi ifa etmekle birlikte 2009 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde, Saadet Partisi Of Belediyesi meclis üyesi olarak seçildim ve halen görevime devam etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Of’un Sorunları neler?

Of İlçemizin birçok sorunu olmakla birlikte en büyük sorunu kangren haline gelen trafik ve araç parkı sorunudur. Gerek ilçemizin çarpık yapılaşması gerekse otopark alanı yapılabilecek olan alanların satılma yoluyla elimizden çıkarılmaları bu sorunu kangren haline getirmiştir. Bunun yanında mahallerimizde oturan halkımızın ihtiyacını karşılayacak olan çocuk parklarının yapılmamış veya planlanmamış olması, planlanmış olanların ise geçmiş yıllarda yapılaşmaya açılması ikinci sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca yanlış imar uygulamaları İlçemizi yaşanmaz hale getirmiştir. Bunların yanında Uzungöl’e gelen turistler ilçemizde konaklayacak bir otellerin olmamasından dolayı transit geçmektedir. Transit geçen turistlerden faydalanamıyor olmamızı ilçemiz açısında büyük bir kayıp olarak görmekteyiz. Bir diğer sorun ise, bölgemizde yaşanan göç sıkıntısının ilçemizde de yaşanmasıdır. Bu ve benzeri sorunların birikimi ile halkın dolaylı şekilde göçe zorlanması hâsıl olmuştur. Bundan dolayı biz şaşalı projeler ile halkın önüne çıkmıyor, halkımıza ‘Yaşanabilir bir Of ‘un inşaası için Saadet Partisi’ ni seçin’ diyoruz.

Bu sorunları nasıl çözeceksiniz, projeleriniz neler?

Biz bu sorunları anlayış farkı yani Milli Görüş bakışıyla çözüme ulaştıracağız. Öncelikle otopark ile ilgili belediyemizin elinde kalan eski garaj mevkiine katlı otopark yaparak çözüm üreteceğiz. Ayrıca stadyumun olduğu alanın yerine bölge hastanesi yapılacak olması nedeniyle şu an devlet hastanesi olan alanın yıkılarak yine katlı otopark ve şehir meydanı olarak projelendirme neticesinde hem otopark hem de çocuk parkı sorununu çözmüş olacağız. Ayrıca mahalleler arasında belediyemizin elinde kalmış olan alanlarda yine çocuk parkları yaparak bu sorunu ortadan kaldıracağız. En büyük projemiz ise Adil ve şeffaf bir yönetim sergileyecek olmamızdır. Her yaptığımız hizmeti adil bir şekilde yapıp hem halkımızın hem de Hakkın rızasını kazanmış olacağız. Bu anlayışla yaptığımız bütün hizmetlerimiz Allah’ın (cc) izni başarıya ulaşacaktır. Her ne kadar bizlerin başarıya ulaşmasını istemeyenler, ‘İktidar desteği olmayan parti hizmet yapamaz’ sloganını yaysalar da, bu sloganın geçersiz olduğunu, iktidar desteği olmadan büyük hizmetler yapan birçok Milli Görüş belediyesi ortaya koymuştur. Bundan dolayı halkımızın önüne koyduğumuz projeleri Allah’ın (C.C.) izni ile gerçek hizmet anlayışı ile gerçekleştireceğiz.

-Bunlar çok güzel projeler... Ev hanımları, çocuklar ve yaşlılar için hedefleriniz nelerdir?

Ev hanımları için rahatlıkla oturup çayını içebileceği, komşuları ile bir araya gelerek sohbet edebileceği mekânlar hazırlayacağız. Çocuklarımız için de yukarıda belirttiğimiz park projelerini hayata geçireceğiz. Sadece bunlarla kalmayıp gençlerimize yönelik gezi, spor ve buna benzer etkinlikler düzenleyip sosyal alanlarını geliştireceğiz. Bunun yanında eğitim alanında da gençlere yönelik konferanslar düzenleyeceğiz. Yaşlılara yönelik ise, rahatlıkla oturup kendi sohbet edeceği, yürüyebileceği ve dinlenebileceği alanları oluşturacağız.

Milli Görüş Belediyeciliğini Of’a Getireceğiz

Halktaki, ‘Oyları bölmeyelim’ algısı hakkında Oflulara ne söylemek istersiniz?


Maalesef her seçim öncesi çeşitli gündemler oluşturularak halkın önüne koyulan değişik algılar, araştırma gereği duymayan birçok kişiyi etkilemektedir. Fakat bu seçimin gerek yerel seçim olması gerekse bizim tek tek bütün vatandaşlara ulaşarak gerçek gündemlerini hatırlatıyor olmamız bu algının aşılmasını sağlayacaktır.
Bizler Saadet Partisi Of İlçe Teşkilatı olarak yaklaşık dört ay önce gerek esnafımızı gerekse ev ev halkımızı ziyaret ederek yapacak olduğumuz hizmetleri söylüyoruz. Bu anlamda bize karşı büyük bir teveccühün olduğu gördük ve bu bizim çalışma azmimizi artırdı. Allah’ın (C.C.) izni ile halkımızın desteğini alıp Milli Görüş belediyeciliğini Of’a getireceğiz.

Belediyeyi kazandığınız aman ilk olarak ne yapacaksınız?

Belediyeyi kazandığımızda ilk yapacak olduğumuz iş Bel-Ka diye adlandırdığımız, ‘Belediye Karşılama Birimi’ni hayata geçirmek olacaktır. Bu uygulama ile vatandaşları karşılayacak, sorunlarını dinleyecek ve kayıt altına alacak birim oluşturacağız.

Halkımızla İç İçe Ve Kol Kola Olacağız Son olarak Of halkına ne söylemek istersiniz?

Siz değerli Milli Gazete aracılığı ile Of Halkına şunları söylemek istiyoruz; 30 Mart yerel seçimlerinde bizleri desteklemelerini, Of’un Saadet’i için istiyoruz. Eğer bize Of Belediye Başkanlığı nasip olursa, bir yandan hizmetlerimizi yaparken, öte yandan da halkımızla iç içe ve kol kola olacağız. Kıymetli hemşerilerimizden beni bir başkandan çok bir arkadaş olarak görmelerini, Of Belediyesi’nin kapısının ardına kadar kendilerine açık olacağını, muhabbetle karşılanacaklarını bilmelerini isterim. Şimdiden seçimlerin Of’umuza hayırlar getirmesini dua ederken, değerli Oflu hemşerilerime saygı ve muhabbetlerimi sunarım.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,1 puan)/19
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500