Erbakan Hoca'nın 'anket soytarıları'na sitemi

08.02.2014 00:17:36

Türkiye'de anket sonuçlarını değiştirme tartışmaları sürerken, Milli Görüş lideri Erbakan'ın Refah Partisi'ni anketlerde düşük gösteren 'anket soytarılarına' gereken cevabı verdiği video ortaya çıktı.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Bir gazetenin, hükümete yakın çevrelerin emriyle bir araştırma şirketinin anketleri üzerinde değişiklik yapıp yapmadığını konuşuluyor.

Manipülasyonla şişirilmiş bu anket tartışmaları Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın 1995 yılında o dönemin 28 Şubatçı medyası tarafından yayınlanan anketlerle ilgili olarak kullandığı "Anket Soytarıları" tabirini akıllara getirdi.


Sözkonusu tabirin kullanıldığı basın toplantısı 1994 yerel seçimlerinin hemen akabinde yapıldı.

Refah Partisi Ankara ve İstanbul belediyelerini kazanmıştı. Necmettin Erbakan elindeki bir gazetenin seçimlerden önce yayınladığı ve Refah Partisi'ni çok düşük gösteren anketi gösterek veryansın ediyor.

O gazeteye göre Refah Partisi Ankara ve İstanbul'u kaybedecekti... Ama öyle olmadı...

NEDİR BU ANKET SOYTARILIKLARIO dönemin tetikçi medyasının sesi en çok çıkan gazetelerinden birini elinde tutan merhum Necmettin Erbakan, kendi partisinin oylarını düşük gösteren gazetenin manşetini göstererek, "Nedir bu anket soytarılıkları" diyor.

Merhum Erbakan elindeki gazetedeki anketlerin manipülatif ve değiştirilmiş anketler olduğunu iddia ederek, "Şunun bir hesabını verin. Şu anket haberleri, soytarılık değil de nedir?" diye soruyor.

PARAYLA UYDURULMUŞ ANKETLER

Merhum Erbakan bu anketlerin "parayla uydurulduğunu" öne sürüyor ve tek maksatlarının Refah partisini küçük göstermek olduğunu söylüyor.

BİR TARAFINDAN ERDOĞAN, BİR TARAFINDA GÖKÇEK

Erbakan sözkonusu gazetenin anketini eleştirirken sağ tarafında ise dönemin İstanbul Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sol tarafında ise Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek oturuyor.

(ROTAHABER)


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,6 puan)/53
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500