Hamburg kavruldu o yeni iş başı yaptı

07.01.2014 17:07:31

İsviçre'de kayak yaparken düşmesi sonucu kalça kemiğinin çatlaması nedeniyle resmi programlarının çoğunu iptal eden Almanya Başbakanı Merkel, mülteciler için yardım toplayan çocukları ve gençleri...

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Noel tatilinde İsviçre'de kayak yaparken düşen ve kalça kemiğinde çatlak meydana gelen Angela Merkel, doktorlarının üç haftalık istirahat tavsiyesine rağmen daha önce planlanan program kapsamında Başbakanlığa gelecek çocuklarla olan randevusunu iptal etmedi.

Kazanın ardından bugün ilk kez kameraların karşısına çıkan Merkel, Hristiyan gelenekleri uyarınca her yıl Noel’in ardından ev ve iş yerlerini dolaşarak yardım toplayan çocuklar ve gençlerle Başbakanlık'ta bir araya geldi.

Geleneksel kostümler giyen çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren ve onlarla şarkılar söyleyen Merkel, burada yaptığı konuşmada, mülteciler için toplanan yardımlar için çocuklara teşekkür etti.

"Bu yardımları toplarken yalnızca Almanya'daki ihtiyaç sahiplerini değil, tüm dünyayı düşünmeniz önemli" diyen Merkel, tüm dünyada mültecilerin büyük zorluklarla karşı karşıya kaldığını belirterek, "Evlerinden ayrılmak zorunda kalanlar, yarın nerede kalacaklarını bilmeyenler, yemekleri olup olmayacağını bilmeyenler var" ifadesini kullandı.

Özellikle Suriye'deki kriz nedeniyle büyük mülteci akınına uğrayan Lübnan’da durumun zor olduğunu belirten Merkel, buradaki durumun iyileşmesi için çaba göstereceklerini, bu kapsamda Lübnan’daki Suriyeli mülteci çocukların eğitimi için okul yaptırmak istediklerini belirtti.

Merkel, Alman gençlerin ve çocukların gösterdiği çabalara teşekkür ederken, kendisinin de destek vermek istediğini belirterek, yapacağı yardımı bir zarf içerisinde çocukların taşıdığı sandığa attı.


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,8 puan)/53
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500