Taşeronluk kavgası

24.12.2013 11:28:55

Ortada adı konulmamış bir kavga var. Kimse kusura bakmasın, iki partner arasında cereyan eden bu anlaşmazlık tamamen nefsaniyetten kaynaklanıyor.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Ortada adı konulmamış bir kavga var. Kimse kusura bakmasın, iki partner arasında cereyan eden bu anlaşmazlık tamamen nefsaniyetten kaynaklanıyor.

Nereden, hangi pencereden bakarsanız bakınız; elbirliğiyle ülke gündeminin en üst sırasına tırmandırılan ve her şeyin üstünü örten bu kavga boş bir kavgadır ve milletin hayrına hizmet etmemektedir. Her geçen gün kılıçları daha da keskinleştiren yeni malzemeler servis ediliyor. Ama bu denli mücadeleye gerekçe oluşturacak değerli bir neden yok henüz.

Herkes safını belli etme yarışına girmiş. Yangını söndürmek için gayret eden yok. Tam aksine yangını büyütmek için çaba sarf ediliyor; kimileri yangına körükle giderken, kimileri de üstüne benzin döküp alevleri artırmanın peşinde.

Bu kavganın iddia edildiği gibi medeniyetle, ilerlemeyle bir ilgisi yoktur. Bir taraf küresel sistemle ittifak ederken diğer taraf küresel sisteme başkaldırmış da değildir. Milleti boş hayaller peşinde koşturmanın ve gereksiz işlerle meşgul etmenin alemi yok.

Bu kavgayı maç yorumlar gibi yorumlayanlar, at yarışı spikeri gibi aktaranlar da boşuna atıp tutuyorlar. Kopartılan patırtı nedeniyle sadece kalemler daha sivrileşiyor, taraflar arasındaki husumet daha çok artıyor.

Dershanelerin kapatılması çalışmaları, yolsuzluk operasyonu, bunlar bahane. Bütün bu olup bitenlerin aslında bir tek nedeni var: Küresel patron taşeron değişikliğine gidiyor, hepsi o kadar. Eski taşeronun miadı doldu. Yeni taşeronla görüşmeler yapılıyor. Alt taşeron da pozisyon kapma peşinde. İşbirliğine gideceği, menfaatleneceği yeni taşeronu kendi tabanına izah edebilmenin alt yapısını oluşturmanın telaşında. Onun için problemi derinleştirmeye çalışıyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisi taşeronluğa çok hevesli görünüyor. Bu sıralar Amerika ile yatıp Amerika ile kalkıyorlar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kasım ayı sonunda ABD’ye gitti. ABD’de oy desteği için cemaat temsilcileriyle de bir araya geldi. Geçen hafta da ABD Büyükelçisi Riccciardone ile görüştü. Kırk yıldan beri iktidar yüzü görmeyen CHP karşıymış gibi göründüğü ABD’nin desteğini almak için onların verdiği akılla hareket ediyor. Ama gâvurun verdiği akıldan hayır gelmeyeceğini bilmiyorlar.

CHP, kendisine verilen dış akılla bu seçimlerde, Ankara’da Mansur Yavaş’la İstanbul’da da Mustafa Sarıgül’le yarışa giriyor. Bu iki ismin talip oldukları asıl konumları şantiye şefliği olacaktır. Gerisi teferruat.

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, bilindiği gibi MHP kökenli. 1999 ve 2004 yıllarında iki kez MHP’den Ankara/Beypazarı Belediye Başkanı seçildi. İlk girdiği seçimde % 51, ikinci girdiği seçimde %55 oy aldı. 2009 yılında da MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu, Melh Gökçek’le yarıştı, %27 oy aldı. Daha sonra MHP’de MYK’ya seçilen Yavaş, Devlet Bahçeli’ye yazdığı mektupta “MHP, CHP’lileşiyor” endişesini dile getirmiş ve MYK’dan istifa etmişti.

Bu sıralar tam bir çelişkiler yumağına dönen CHP, milleti şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay kovulduğu CHP’ye geri dönen ve bu partiden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül’ün CHP’ye kabul edilmesi ve İBB adayı yapılması da “yok artık” dedirtecek cinsten. Sarıgül, yolsuzluk suçlamasıyla partiden atılmıştı, şimdi kurtarıcı görülüyor.

İcazet için ABD’ye giden Kemal Kılıçdaroğlu, görüldüğü gibi eli boş dönmemiş. Sağ seçmenin ve cemaatin oyunu alabilmek için eski yoldaş Sarıgül’ü İstanbul’a, Yavaş’ı da Ankara’ya aday gösterdi.

Bakalım bu defa “ölüleri bile mezarından kaldırıp sandığa götürün” sözünün sahibi bu defa hangi partiyi işaret edecek? Bekleyip göreceğiz.

Sadrettin Karaduman / Ajans5.com


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,3 puan)/29
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500
sinan leylak
k.eli

21.03.2014

Hocaefendinin bugün söylediği ,, bunları (çalmayı) görmezdenmi geleyim..

konunun özeti değilmi ?
      Beğen (0)          Beğenme (0)