Kazandıracak aday arıyorlarmış!

23.12.2013 09:28:22

Ana muhalefet partisi CHP’nin yaşamakta olduğu sıkıntıyı en güzel Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu özetliyor!

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Ana muhalefet partisi CHP’nin yaşamakta olduğu sıkıntıyı en güzel Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu özetliyor!

Diyor ki:


“Bize seçim kazandıracak aday arıyoruz! Bir oy daha fazla oy aldıracak aday arayışındayız! Yerel de ve genel de CHP iktidarını kurabilmek için “Sol-sağ” anlayışını bir kenara bırakmalıyız!”

Öyle anlaşılıyor ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisini iktidara taşıyabilmek için “her yolu mubah” görüyor!

Hani “Helal haram ver Allah’ım, aciz kulun yer Allah’ım” diyen şaşkın gibi bir hali yok mu? “Seçimi kazanalım da nasıl kazanırsak kazanalım” anlayışı siyasi etik açısından doğru bir anlayış mı?

Eğer siz de böyle bir anlayışı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gibi doğru bir anlayış olarak kabul ediyorsanız, yolunuz açık olsun!

Ancak bilmelisiniz ki bu doğru bir anlayış değil! Bir oy daha fazla alabilmek için önünüze her geleni baş tacı edip aday yaparsanız seçim kazanmanız hepten hayal olur!

Ama diyelim ki kazara seçimi kazandınız! Bu sizin iktidarınız olmaz ki! Yani bu yöntemle partinizi iktidara getirmiş olmazsınız!

İktidara gelen partiniz değil mini bir koalisyon olur! Elbette kimse aday şartsız-şurtsuz gelip partinizden aday olmaz!

Seçim kazanabilmek için o şartlara evet dediğiniz anda da artık “siz, siz olmaktan çıkıp başka bir kimliğe bürünmüşsünüz” demektir!

İktidara gelebilmek için “sol-sağ” anlayışını bir kenara bırakacağınıza gidin doğrudan sağ partilerden aday olun yani onlara katılıp destek verin!

Böyle bir anlayış içine düşülen siyası aczin itirafından başka bir şey değil ki!

Böyle bir anlayış “Biz kendi başımıza beş para etmiyoruz, falan filan ile takviye olursak bir değerimiz olur” demekten farksız!

Evet, ana muhalefet partisi CHP’nin yaşamakta olduğu sıkıntıyı en güzel Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri ispatlıyor!

Bu sözler CHP’nin siyaseten iflas ettiğinin belgesi olarak tarihteki yerini alacak sözler! Bu tür konuşmalar yapma yerine CHP’nin kapısına kilit asılsa daha etik davranılmış olmaz mı?

CHP bu anlayıştaki kafaların elinde yerel seçimleri belki çıkarabilir ama daha sonrası için asla umut vermez!

CHP’nin yerine o dünya görüşünü temsil edecek aklı başında insanların yeni bir parti arayışına girmeleri kaçınılmaz hale gelmiş bulunuyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu muhtemeldir ki bu partinin son genel başkanı olarak tarihteki yerine alacak!

Sağ görüşlü insanları transfer ederek seçim kazanmayı düşleyen CHP yönetiminin aday göstermeye çalıştığı isimlere dikkat edilirse bu kişilerin sağ partiler tarafından aday gösterilmediği görülecektir!

Sağ partilerin beğenmeyip bir kenara koyduğu isimlerle CHP nasıl seçim kazanacak doğrusu çok merak ediyoruz!

Zeki Ceyhan / Milli Gazete


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(2,7 puan)/22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500