Kumar Kuyruğu

17.12.2013 08:09:41

Devlet eliyle oynatılan kumar olan Milli(!) Piyango, bu sene de uzun kuyruklara neden oluyor.

En Çok OkunanlarTOPLU SMS ARTIK ÇOK UCUZ

Bir yandan geçim sıkıntısı, öte yandan da inanç noksanlığıyla “milli kumar”a meyleden vatandaşlar, şanslı(!) olduğu gerekçesiyle Eminönü’ndeki Nimet Abla gişesi önünde manasız bir kalabalık oluşturdu. Ekmek almak için kuyruğa girmeye üşenenler; soğuk havaya rağmen bebek arabasıyla, yaşlısıyla, çocuğuyla piyango bileti için uzun süre beklemeyi dert etmedi.

İki Yılda Yüzde 46.7 Arttı

Özelleştirilmesi gündemde olan şans oyunları son yıllarda büyük bir ivme yakalamış durumda. Sözde muhafazakârlaşan Türkiye’de 2010-2012 yılları arasında yüzde 46.7 oranında artış göstererek görülmemiş seviyelere ulaştı. Devlet için kazanç kapısına dönüştürülen kumar ile halk Milli Piyango, talih kuşu gibi süslü isimler ile kandırılıyor. Gerçekte ise oynatılan kumarlar sonucu yıkılan yuvalar, alt üst olan hayatlar ve intiharlar gözden kaçırılmaya çalışılıyor.

150 Metreyi Buldu

Milli Piyango’nun yılbaşında bu yıl vereceği 50 milyon TL’lik ikramiye, vatandaşların da iştahını kabarttı. Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a gelen vatandaşlar, Eminönü’ndeki Nimet Abla gişesinden bilet alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Yaklaşık 150 metreyi bulan kumar kuyruğunda saatlerce beklemek zorunda kalan vatandaşlar, izdihama neden oldu. Bazı vatandaşların, çocuklarıyla Nimet Abla gişesine geldiği görüldü.

Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a gelen vatandaşlar, Eminönü’ndeki Nimet Abla gişesinden bilet alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Yaklaşık 150 metreyi bulan kumar kuyruğunda saatlerce beklemek zorunda kalan vatandaşlar, izdihama neden oldu. Bazı vatandaşların, çocuklarıyla Nimet Abla gişesine geldiği görüldü.

Nimet abla gişesine Türkiye’nin dört bir yanından insanlar geliyor. İzmir’den geldiğini söyleyen bir kişi yaklaşık 100 adet bilet alacağını belirtirken, Kütahya’dan gelen bir başka vatandaş da kuyruğun uzunluğundan yakındı. Kuyrukta bekleyen vatandaşlar, soğuk hava ve sıranın uzunluğundan şikayet etti. Gişe önünde oluşan kuyruğu sahte bilet satışlarına bağlayan Selçuk Geçgen isimli vatandaş, “Biletlerin sahte çıkma olasılığı yüksek olduğu için Nimet Abla bunun için tercih ediliyor olabilir. O yüzden biraz daha kalabalık oluyor” ifadelerini kullandı. Bir başka vatandaş ise, “2.5 saattir bekliyorum. Ekmek kuyruğu olsa bu kadar beklemeyiz” diyerek kuyruktan dert yandı. (Milli Gazete)
 


10 BİN SMS SADECE 150 TL       
(3,0 puan)/48
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karaktersiz ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Kalan Karakter: 500